V úterý 1. března krátce po devatenácté hodině přijeli ze Sušice do obce u Horažďovic dva muži. Jeli si pro peníze, které jim místní muž dlužil a nijak se neměl ke splácení.
Jet si pro své peníze samozřejmě trestné není, ale to čeho se muži na místě dopustili, bylo daleko za hranou normálního chování a počínali si spíše jako Gestapo.
Se zamčenými dveřmi domu se nijak nezatěžovali, starší muž je prostě vyrazil.
„V domě se nacházel v pootevřených dveřích bytu 56letý otec věřitele a ten chtěl oběma mužům ve věku 30 a 32 let zabránit vstoupit, ale byl odstrčen.Útočníci vnikli do vnitřních prostor bytu a chtěli mluvit se synem muže. V místnosti útočník, 32letý muž, fyzicky napadl údery pěstí do hlavy 33letého muže a vymáhal peníze. Napadený muž neměl finanční hotovost, tak druhý muž požadoval vydání věci do zástavy. Majitel bytu opakoval, aby byt opustili a 32letý muž jej také fyzicky napadl údery pěstí a vyhrožovali, že svoji návštěvu budou opakovat, protože peníze nedostali,“ popsala případ podrobně mluvčí policie.
Oba dva muži sice chtěli původně jen pomoci tomuto 33letému muži, půjčili mu peníze a on tři měsíce ignoroval jejich výzvy ke splacení, ale samozřejmě není možné dluh takto vymáhat.
Oba útočníci si od policejního komisaře již převzali usnesení o zahájení trestního stíhání, jsou obviněni ze zločinu loupež a přečinu porušování domovní svobody a nyní jim hrozí až 10 let ve vězení.
Foto: Ilustrační