Aktuálně Foto Video

Kriminalisté ve spolupráci s našimi redaktory dopadli sexuální postrach Lochotína

Muž byl dopaden po půl roce v centru Plzně u Červené lávky

pátek 19. ledna 14:00 , aktualizace 14:08

Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     "Podezřelého ze znásilnění odpovídajícího popisu jsem uviděl u Červené lávky ve stejný okamžik jako on mě. Snažil se rychle odejít, ale postavil jsem se před něj a požádal jsem ho, aby na místě počkal na příjezd policistů. Začal sahat pod bundu, tak já dal ruku na pouzdro s pistolí tak, aby to viděl a řekl mu, aby nedělal pitomosti. On řekl, že blbnout nebude a že tedy na místě počká. Když jsme se tak hezky domluvili, dal jsem mu cigaretu a on slušně poděkoval.
     Kriminálka pak přijela během 5 minut, kriminalisté řekli, že to je on, dali mu pouta a také slušně poděkovali..."
popisoval zadržení pachatele redaktor KRIMI-PLZEŇ.

    21. srpna jsme informovali o vážném případu napadení ženy se sexuálním motivem, ke kterému došlo okolo desáté večer v Plzni v Západní ulici. Muž ženu donutil ke zvláště odpornému sexuálnímu jednání, které zde nebudeme podrobně rozebírat.
     Je jasné, že v dalších dnech začaly mezi lidmi vznikat fámy, co vše pachatel ještě udělal, že se napadení znovu opakovala a k šíření těchto zpráv samozřejmě nijak nepřispíval fakt, že se policistům nedařilo dlouhou dobu pachatele dopadnout.
     Ačkoli policisté měli naprosté minimum stop, šli po pachateli doslova s buldočí vytrvalostí a pomaloučku skládali dílky poznatků. Policisté po nějaké době požádali veřejnost o pomoc při pátrání po muži středního věku, hubené postavy a tmavých krátce střižených vlasů, jehož specifickým markantem je absence předních zubů a vytetované nebo nakreslené linky pod očima. Po další době policisté ještě získali fotografii muže, kterou k pátrací relaci přidali.

    Čtenáři nám i policistům předali velké množství poznatků o možném výskytu hledaného muže, z nichž nejčastějším bylo, že přespává v tábořišti bezdomovců v Roudné ulici v Plzni v křoví. Policisté na místo několikrát vyjeli, ale pachatel zřejmě změnil místo pobytu a pelech byl prázdný.

Zadržení

     Ve středu nám zavolal čtenář, zda se ještě po muži pátrá. My mu sdělili, že ano a on nám řekl, že ten muž jde od Červené lávky po cestičce směrem do parku za Plazou. My samozřejmě na vše upozornili kriminalisty a sami do parku jeli také.
     Muže jsme my i policisté hledali v parku asi 15 minut, ale vše ukazovalo, že se opět ztratil. Odjížděli jsme tedy směrem k lávce, zatímco policisté stále ještě byli kolem parku a prohledávali okolí.
     Podezřelého muže jsme náhle spatřili u ústí Červené lávky, okamžitě jsme se spojili s kriminálkou a informovali je. Do jejich příjezdu jsme zastavili u muže a požádali ho, aby zde s námi na policisty počkal, s čímž muž souhlasil.

Vazba

     Následující den, tedy ve čtvrtek bylo muži sděleno podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, za což mu hrozí až desetiletý trest. Muž se ještě pokoušel vykroutit se z odpovědnosti za to, čeho se dopustil, pokusem o sebevraždu, který mu ale nevyšel, a tak musel být převezen na psychiatrii do Dobřan, kde ho 24 hodin denně střežili policisté.
     Muž byl dnes dopoledne předveden před soudce s návrhem na vzetí do vazby, který soudce akceptoval z důvodů možného útěku a pokračování v trestné činnosti. Po tomto výroku soudu byl muž eskortován do věznice Bory a následně bude vězeňskou službou převezen do brněnské věznice.


Původní článek

     Včera kolem desáté večer došlo v Plzni na Lochotíně nedaleko základní školy v Západní ulici k sexuálnímu napadení ženy.
     Na místo se okamžitě začaly sjíždět hlídky a pachatel měl utíkat Tachovskou ulicí směrem k místním rybníkům. Policisté včetně psovoda začali okamžitě propátrávat trasu úniku pachatele i okolí rybníků Nováček, Třemošenský a Šídlovský. V krátké době byl na místo povolán i policejní vrtulník, který se k pátrání připojil. 
     Rozsáhlého pátrání si nemohli nevšimnout i obyvatelé několika přilehlých ulic a sami informovali policisty o pohybu podezřelých osob. Tak byl například v Tachovské před půlnocí v křoví nalezen podivný muž, kterého ale policisté dle svědka po zevrubné kontrole propustili, protože bylo vyloučeno, že by se mohlo jednat o právě hledanou osobu. "Policie byla na místě během 5 minut od zavolání, přijelo několik hlídek a dotyčného vytáhli ze křoví, ale prý to nakonec nebyl on," popsal nám čtenář.


     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.