Foto Video

Nedbalostí zavinil zranění a následné uhoření zaměstnance

Policie muže viní z obecného ohrožení z nedbalosti a hrozí mu až desetiletý trest

17. května 2018 09:51 , aktualizace sobota 19. května 14:44

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

    Loni v červnu jsme informovali o rozsáhlém požáru skladu propanbutanových lahví v Plané u Tachova, při kterém zemřel jeden ze zaměstnanců. 


   V současné době policie ukončila vyšetřování a zahájila trestní stíhání muže, kterého obvinila ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti .
     "Na základě provedeného šetření, vyslechnutých svědků a zejména ze znaleckých posudků z různých oborů je podle policie zřejmé, že dotyčný po blíže nezjištěnou dobu, nejméně v obdobní několika let, skladoval propanbutanové lahve v objektu, který k takové činnosti nebyl zkolaudovaný, a sám nebo prostřednictvím dalších osob prováděl přepouštění propanbutanu, tedy přečerpával propanbutan z jedné lahve do druhé, aniž by k tomu měl příslušné oprávnění," uvedli policisté.
     Na konci června loňského roku došlo v areálu z blíže nezjištěné příčiny k výbuchu nahromaděného plynu, následnému požáru a k explozím většího počtu plynových propanbutanových lahví, jejichž kovové části byly v důsledku jednotlivých detonací odmršťovány do okolí skladu, v jehož blízkosti se nachází budovy dalších firem i obytné domy.
     S ohledem na uvedenou situaci byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu spojený s uzavřením provozu na železniční trati Plzeň – Cheb, uzavřením pozemních komunikací v blízkosti požáru a evakuací osob v okolí 500 metrů od uvedeného skladu.
     V důsledku výbuchu došlo k vážnému zranění tehdy 59letého zaměstnance a jeho následnému uhoření.

     "V případě, že soud uzná obviněného dvaašedesátiletého muže vinným, hrozí mu trest odnětí na tři až deset let," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto: Archiv z loňského roku 

     O případu jsme informovali v článku:

Výbuch plynu a požár skladu lahví propanbutanu - minimálně jeden mrtvý člověk

Výbuch plynu a požár skladu lahví propanbutanu - minimálně jeden mrtvý člověk

30. 06. 2017, 10:49, aktualizace 17. 05. 2018, 13:21

Na místě zasahují všechny záchranné složky - Stále aktualizujeme!


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.