Foto Video

Nejhůř se při včerejším fotbalovém utkání chovali plzeňští bezdomovci

Vyhodnocení bezpečnostního opatření v souvislosti s konáním utkání mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha

16. dubna 2018 10:23 , aktualizace 12:45

Alkohol Bezdomovci Fanoušci Městská policie Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     Včerejší utkání mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha, na které do Plzně dorazilo 11 623 fanoušků, z čehož bylo přes 600 fanoušků hostujícího mužstva, proběhlo víceméně v klidu a proběhlo jen několik málo incidentů, které museli policisté řešit.

     K prvnímu incidentu došlo ze strany fanoušků Sparty ještě ve vlaku z Prahy, když se jeden z fandů rozhodl vyjádřit své nadšení z nadcházejícího zápasu hajlováním. Tento jeho přečin vyřešili ještě policisté z pražské SPJ na místě.

     Druhý incident se odehrál ještě před začátkem utkání v Pražské ulici, kde se skupinka plzeňských bezdomovců rozhodla provokovat fanoušky Sparty. Skupina podnapilých mužů na Sparťany pokřikovala urážky a různě je obtěžovala.
     Zde musíme fanoušky Sparty pochválit a ocenit jejich rozvahu. Nenechali se totiž vyprovokovat a v klidu pokračovali Rooseveltovo ulicí ke stadionu. Proti agresivním opilcům ale zakročili policisté, jednoho z nich zadrželi a transportovali na záchytku.
     "Policisté před začátkem fotbalového utkání zajistili muže ročník 77. Ten se podrobil dechové zkoušce s výsledkem bezmála dvě promile. Policisté muže převezli na PAZS," popsala tisková mluvčí policie.

     Ke třetímu incidentu došlo až po skončení zápasu při opouštění stadionu a zasahovali u něj policisté. Po 20. hodině mělo dojít ze strany jednoho z fanoušků  k napadení fanouška druhého týmu. Incident se obešel bez zranění a přestupce byl policisty vyřešen na místě příkazem. 

     Větší množství propašované pyrotechniky používané na stadionu fanoušky Sparty je bohužel relativně běžným jevem. 

     Na dodržování vnitřního pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu dohlíželi nejen policisté pořádkové jednotky. Bezpečnost a plynulost silničního provozu zajišťovaly hlídky dopravní policie. Do policejního opatření byli nasazeni mimo jiné i členové antikonfliktního týmu, policisté z oddělení služební kynologie se služebními psy a oddělení služební hipologie Praha a zásahová jednotka.
     Odpoledne před zahájením fotbalového utkání vzlétl nejen nad arénou vrtulník Letecké služby PČR, jehož osádka se stala součástí bezpečnostního opatření a pomáhala monitorovat aktuální situaci z výšky. Nasazen byl i monitorovací dron.     

     Po skončení fotbalového utkání služba pro policisty nekončila. Policisté dál plnili úkoly spojené se službou, jako dohled na bezpečnost odcházejícího davu a odjíždějících vozidel tak, aby nevznikly jakékoli újmy v souvislosti s případnými kolizemi v dopravě. Policisté doprovodili hostující fanoušky na vlakové nádraží.

     Následně byla provedena i kontrola mimo arénu v centru města v souvislosti se zachováním veřejného pořádku.
     Součástí bezpečnostního opatření byli i policisté zařazeni mimo Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, při zajišťování veřejného pořádku pomáhali kolegové pořádkové jednotky z Karlovarského a Jihočeského kraje a policisté Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.