Foto Video

Werner S. byl dnes obviněn a hrozí mu deset let vězení

Přinášíme nové informace k případu víkendové střelby na oslavě narozenin

15. listopadu 2021 17:24 , aktualizace 17:50

Cizinci Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizace pondělí 15. listopadu 18 h:

     Kriminalisté dnes zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého německého státního příslušníka Wernera S. a obvinili ho z trestných činů těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Dle všeho ho ale čeká i obvinění z nedovoleného ozbrojování, protože brokovnice, kterou již policii vydal, byla podle našich informací držena nelegálně. Tato zbraň nyní bude podrobena znaleckému zkoumání.

Video

     Podle našich informací má policie k dispozici dokonce i video natočené přímo postřeleným mužem, ten si totiž chtěl řádění Wernera S. natočit a přesně v ten okamžik došlo k výstřelu, který ho zasáhl do nohy. Video také prokazuje, že Werner S. do lidí střílel záměrně. Z důvodu probíhajícího vyšetřování ale policie zatím toto video nechce uvolnit ke zveřejnění.

Trest

     V případě odsouzení Němci hrozí až desetiletý trest vězení, v současné chvíli je vyšetřován na svobodě.

 

Původní článek

     V noci ze soboty na neděli před druhou hodinou ráno vyjížděly všechny dostupné hlídky policie k případu nahlášené střelby v Bukové, což je část obce Mezholezy v okrese Domažlice, a z Plzně na místo vyjela i Krajská zásahová jednotka.

     Dle našich informací přímo z místa probíhala v místním kulturním domě soukromá oslava narozenin. Jeden z účastníků akce nám popsal, k čemu vlastně došlo. V obci bydlí německý státní příslušník, prý zarytý myslivec, který zde zakoupil usedlost a tuto noc se společně s kamarádem několikrát domáhal vstupu do kulturního domu. Vzhledem k tomu, že oba byli značně opilí a chovali se nevhodně, byli však z podniku vykázáni.

     Poté, co se opakovaně vraceli a vždy jim bylo zabráněno ve vstupu, donesli si basebalovou pálku a brokovnici. Došlo ke rvačce, během které jeden z Němců začal bez varování střílet. Kolikrát vystřelil nám policie zatím neuvedla a svědci se v počtu výstřelů rozcházejí.
     Muž prý střílel jak do vzduchu, tak i směrem k lidem. Jisté je zatím jen to, že policisté zajistili minimálně pět vystřelených nábojnic, takže myslivec svou dvouhlavňovou pušku opakovaně nabíjel.

     Oba pachatele pak zadrželi policisté ze zásahové jednotky. Během střelby byli postřeleni dva muži. První měl obrovské štěstí, jeden z broků, zřejmě odražený od země, ho sice zasáhl do čela, ale již neměl sílu a způsobil mu pouze krvavý šrám. Tento muž tak mohl být po ošetření ponechán na místě.
     Druhý postřelený na tom byl již hůře a ve spodní části nohy mu skončilo kolem deseti broků, takže ho záchranáři transportovali do Stodské nemocnice. 

     "Dle prvotního šetření se dva cizinci, narození v letech 1959 a 1968 domáhali vstupu na oslavu. Jelikož se jednalo o soukromou oslavu, její návštěvníci je tam nechtěli vpustit. Z tohoto důvodu došlo nejprve ke slovní rozepři, poté jeden z mužů použil blíže nespecifikovanou zbraň," uvedla nám dnes odpoledne tisková mluvčí policie s tím, že kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to výtržnictví a těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.
     Zda byla zbraň držena legálně nebo nelegálně zatím policie neuvedla.

     Veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření. Podle našich informací u obou Němců nemohly zatím být provedeny výslechy z důvodu jejich silné opilosti.

Foto: z místa, zbraň ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.