Napadl ho nožem - ubránil se teleskopickým obuškem

Tři lidé byli v Plzni napadeni nožem za jednu jedinou noc

7. listopadu 2018 16:37 , aktualizace 16:40

Alkohol Napadení Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V sobotu 3. listopadu byli v noci v Plzni napadeni dokonce tři lidé nožem, nejde o však o útok jednoho šílence, ale o tři různé případy, což je děsivé číslo.
     Pozornost médií se upřela k případu pokusu o vraždu, ke kterému došlo před půlnocí na Klatovské třídě, a o kterém jsme psali zde:

Devatenáctiletý Ukrajinec jde za pokus o vraždu do vazby

Devatenáctiletý Ukrajinec jde za pokus o vraždu do vazby

06. 11. 2018, 13:16, aktualizace 11. 12. 2018, 13:37

Vraždit se pokusil v Plzni na Klatovské třídě, napadenému probodl břicho i hrudník

     O hodinu dříve došlo před domem v Jablonského ulici na Slovanech k jinému napadení s nožem. Dva muži se zde na chodníku měli údajně pohádat kvůli ženě a jejich rozepře vygradovala ve vzájemnou fyzickou potyčku. Ta ale neskončila jen u pěstí a jeden z mužů na druhého dvakrát zaútočil nožem.
     Napadený muž byl naštěstí ozbrojen, vytáhl teleskopický obušek a oběma útokům se zvládl ubránit tak, že v nakonec v nemocnici se zraněním skončil útočník. 
     Událost popsala mluvčí policie: "Před bytovým domem došlo mezi dvěma muži ke vzájemné slovní rozepři, která vygradovala ve vzájemnou fyzickou potyčku. Podezřelý měl na poškozeného dvakrát zaútočit nožem, přičemž poškozený se atakům ubránil. Na svou obranu poškozený vytáhl uschovaný teleskopický obušek, který použil proti útočníkovi.
     Přivolaná policejní hlídka útočníka na místě zadržela. Dále se muž dobrovolně podrobil dechové zkoušce na zjištění alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem, a to 1,76 promile. Dechová zkouška byla provedena i u poškozeného, kdy hodnota na měřicím přístroji ukázala 1,46 promile alkoholu.
     Podezřelý muž takto jednal, i když byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti pravomocně potrestán a čin se pokusil spáchat na téže osobě jako v minulosti." 
      Plzeňští policisté sdělili podezření 39letému muži z přečinů ublížení na zdraví spáchaný ve stádiu pokusu, nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí. V současné době se útočník nachází ve vazbě.

     K dalšímu, tedy třetímu případu napadení nožem tuto noc došlo v ulici Elišky Krásnohorské, ale k tomuto přineseme informace až zítra.

Jak se bránit? Vše o nutné obraně zde:

Vše o nutné obraně

Vše o nutné obraně

23. 01. 2019, 10:20, aktualizace 23. 01. 2019, 10:21

Právník, policista, státní zástupce a střelec radí: Jak se bránit a nenechat se zavřít – od A do Z

Foto ilustračníAlfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.