Foto

Oba zloděje chytili jen chvíli po krádeži

Jednoho pachatele vloupání do auta zadrželi svědci, druhého prozradila snaha zaplatit kradenou kartou

pondělí 9. srpna 19:02

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Ve čtvrtek 5. srpna kolem sedmé hodiny večer došlo v Puclicích u Staňkova k vloupání do osobního vozu Opel Insignia, odkud z uložené peněženky odcizil finanční hotovostí několika set korun. Mladý zloděj se do vozu dostal okénkem, které rozbil kamenem, a po krádeži začal z místa utíkat.
      K jeho smůle ale jeho čin, při kterém na vozidle způsobil několikatisícovou škodu, zpozorovali dva svědci a za mladíkem se okamžitě vydali. Dostihli a zajistili ho na konci obce, dovedli ho zpět na místo krádeže a tam ho předali přivolaným policistům. "Devatenáctiletý muž byl umístěn do policejní cely a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a krádež," uvedla tisková mluvčí policie k tomuto případu.

      Jen o den později došlo k podobnému případu v Plzni, kde se do vozu zaparkovaného ve dvoře v Karlově ulici také vloupal zloděj a odcizil peněženku s penězi a doklady. Zloději ale ukradené peníze nestačili a pokusil se s platební kartou na několika místech v centru Plzně, například v obchodním centru Plaza, zaplatit. Díky tomu, že se majiteli vozu podařilo krádež zjistit brzy po činu a ihned jí oznámil na policii, policistům se zloděje podařilo v krátké době vypátrat a zadržet. Policisté následně zajistili i místo v Poděbradově ulici, kde zloděj do kontejneru vyhodil ukradené doklady a byl povolán technik k zajištění maximálního množství kriminalistických stop.
      "Muž narozený v roce 1983 byl omezen na osobní svobodě a převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům. Celý případ si s největší pravděpodobností převezmou kriminalisté," uvedla mluvčí policie.


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost