Obvoďáci společně s kriminalisty zabodovali hned ve dvou případech

Objasnění a dopadení se podařilo v Chotěšově i v Nýřanech. V obou případech za vydatného přispění kriminalistů z 1. oddělení obecné kriminality z Územního odboru Plzeň – venkov

22. srpna 2014 09:54 , aktualizace 09:54

Policistům z obvodního oddělení Stod se podařilo dopadnout pachatele trestného činu krádeže vloupáním do budovy českých drah, kterého se měl dne 27. června v obci Chotěšov dopustit 29letý muž z Nýřan. Muž v tomto případě vypáčil dveře do kanceláře, kterou prohledal a následně z ní odcizil dva kusy kolejových zarážek a sedm kusů kolejových zámků, přičemž tyto věci, z dosud nezjištěných důvodů, v budově zanechal a z místa odešel.

Obdobný úspěch si policisté připisují i v Nýřanech. Zde 29letý muž v době od 19. do 21. června za užití násilí překonal oplocení pozemku, ze kterého měl odcizit plastový barel o objemu 50 litrů a dále měl na tomto pozemku za užití násilí překonat dveře do maringotky, ze které měl následně odcizit motorovou travní sekačku. Policisté společně s kriminalisty muže následně dne 21. srpna vypátrali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež.


V obou případech hrozí pachatelům trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky, jelikož byli oba za takový čin v posledních třech letech odsouzeni.


Informace o obou případech poskytl policejní tiskový mluvčí nprap. Ing. Jan Koželuh