Opilci pěšky i za volantem, ale i zmatená nahá žena

Vánoční svátky očima strážníků

27. prosince 2017 16:22

Alkohol Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

      Hned tři opilci skončili na protialkoholní záchytné stanici, neboť nebyli schopní vlastní chůze a ohrožovali své zdraví i život. První z nich byl nalezen v pátek ležící na chodníku v Koterovské ulici. Strážníci v muži hned poznali jim známého devětačtyřicetiletého muže bez domova.
      Dalšího silně opilého a pomočeného muže spatřila hlídka v sobotu na křižovatce ulic Klatovská a Tylova. Jednačtyřicetiletý muž nadýchal 3,6 promile alkoholu v dechu.
      Ke třetímu případu byla hlídka strážníků vyslána včera na křižovatku ulic Klatovská a U Trati, kde se nacházel jednapadesátiletý polský občan, který nesrozumitelně komunikoval a byl apatický. Pro svou opilost nebyl schopný ani provést dechovou zkoušku. 

     V sobotu hlídky městské policie předávaly k dalšímu šetření PČR hned dva muže, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Prvního z nich zastavila v Pařížské ulici, neboť strážníkům bylo známo, že tohoto muže potkali jako chodce v ulici Americká a jevil známky požití alkoholu. Hned po vystoupení z vozidla začal šestadvacetiletý muž hlídce říkat, že měl několik panáků, ale poslední dvě hodiny prý pil jen vodu. Nicméně nadýchal jedno promile alkoholu.
     Dalšího nezodpovědného řidiče strážníci zastavili v ranních hodinách na náměstí Republiky. Díky informaci od hlídky Policie ČR strážníci věděli, že existuje velká pravděpodobnost, že se třiadvacetiletý muž pokusí o opakované řízení pod vlivem alkoholu. Při zastavení vozidla řidič otevřel své dveře a nekoordinovaně vystoupil. Poté hlídce sdělil: „Jak dlouho jste na mě čekali? Asi všichni víme, o co jde. Byla mi prostě zima, tak jsem jel.“ Muž strážníkům předložil občanský průkaz, ostatní doklady mu byly odebrány hlídkou PČR již předtím. Dechová zkouška u muže prokázala 0,98 promile alkoholu v dechu.

     V noci z pátku na sobotu před čtvrtou hodinou ranní, vyjížděli doubravečtí strážníci do ulice Masarykova, kde se měla pohybovat nahá žena. Čtyřiašedesátiletá žena byla ve špatném psychickém stavu, neměla na sobě žádné oblečení a hlídce sdělila, že slyší vnitřní hlasy, které ji našeptávají, co má dělat.  Vzhledem k tomu, že byla podchlazená, byla umístěna do vyhřátého služebního vozidla, kde vyčkala na příjezd záchranné služby, která si ženu převzala k dalšímu ošetření. 

Foto ilustrační
Zdroj:MP

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.