Foto

Opilci, rvačky i zaběhnutí psi

Silvestrovský víkend očima strážníků

2. ledna 2018 14:11 , aktualizace 14:19

Alkohol Bezdomovci Městská policie Napadení Záchytka Zvířata

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Pro svůj páteční po alkoholový odpočinek si vybrala místo před vchodem do obchodního centra na Slovanech strážníkům dobře známá jednašedesátiletá žena bez domova. Pro svou opilost nebyla schopna doslova téměř ničeho, nohy jí neposlouchaly a jejím slovům nebylo rozumět. Před příjezdem strážníků se stihla pozvracet a pomočit. Noc z pátku na sobotu tak žena strávila v péči personálu protialkoholní záchytné stanice.

     Na služebnu na Doubravce se v sobotu v noci obrátil osmatřicetiletý Slovák s tím, že v Chrástecké ulici nalezl ve vyhořelém domě zraněného muže, který potřebuje pomoc záchranářů a on jelikož nevlastní mobilní telefon, mu jí nemůže přivolat. Muž, jehož hlídka na místě našla, dost krvácel z poranění na hlavě. To si údajně způsobil už v odpoledních hodinách, když u obchodního domu upadl ze schodů. Výsledkem dechové zkoušky, kterou strážníci u jednatřicetiletého muže provedli, byla naměřená hodnota 2,9 promile. Pro zraněného muže přijeli záchranáři a odvezli ho na chirurgii do nemocnice na Lochotíně.

     První minuty Nového roku strávil ve služebním vozidle převoz podnapilých osob a pak na záchytce jednadvacetiletý mladík ze Žlutic. Pár minut před půlnocí ho hlídka objevila na základě oznámení spícího v Dopravní ulici, kde si ustlal kousek od silnice. Protože nezvládal odejít po svých, ohrožoval ve svém stavu své zdraví a život, přivolali strážníci své kolegy s vozidlem pro převoz podnapilých osob, ti muže naložili a zamířili s ním k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. 
     Do tohoto zařízení byl dále v pondělí v podvečer převezen jednapadesátiletý muž, kterého hlídka sbírala opilého na náměstí Republiky. Dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hladina alkoholu 2,77 promile v dechu.

     V centru města řešila hlídka městské policie po půl druhé v noci incident, za nímž stáli lidé bez domova. Pozornosti strážníků během dohledu na veřejný pořádek na náměstí Republiky neušel muž bez domova ležící u lavičky v blízkosti katedrály sv. Bartoloměje. U něj stáli další dva muži a fyzicky ho napadali. Podle všeho si prý takto řešili déle trvající spor. Strážníci oběma útočníkům zabránili v  jejich dalšímu jednání. Jednačtyřicetiletý muž utrpěl poranění v obličeji, proto mu byla přivolána kvůli ošetření zdravotnická záchranná služba. Záležitost bude řešit přestupková komise centrálního obvodu.

     Na Silvestra posílila městská policie v centru dohled nad veřejným pořádkem. Drobná narušení veřejného pořádku strážníci řešili hned na místě. Do útulku pro zvířata převezla městská policie tři psy. Šlo o roční fenku křížence, která pobíhala v podvečer bez svého majitele po Nepomucké. Fenka sice byla očipována, ale číslo identifikačního čipu nebylo zaevidováno v databázi očipovaných psů.  V Letkovské ulici následně odchytávali strážníci čtyř roční fenku Šarpeje  a ještě před půlnocí na Mikulášském náměstí osmiletého křížence Jack russla, který se celý choulil pod jedním ze zaparkovaných vozidel. 

Zdroj a foto: MP

     

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.