Foto

Opilci se váleli na ulici, v domech i obchodních centrech

O víkendu měli strážníci i záchranáři s opilci plné ruce práce

pondělí 5. března 13:30

Alkohol Bezdomovci Městská policie Záchytka

     V pátečních odpoledních hodinách hlídka městské policie u obchodního centra v Masarykově ulici na Doubravce v Plzni nalezla opilého muže, který si ustlal na zemi v prostoru dětského hřiště. 
     Muž byl alkoholem tak zmožen, že nebyl schopen vstát ani odejít z místa po svých a vzhledem k nízkým teplotám mu hrozilo podchlazení. Hlídka čtyřiadvacetiletého muže naložila do služebního vozidla a převezla ho k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

     Téhož dne v odpoledních hodinách řešila hlídka ze stanice Územně strážní služby záležitost s jiným mužem posilněným alkoholem v budově Vědecké knihovny ve Smetanových sadech. Protože si jednašedesátiletý Plzeňan stěžoval na údajné velké bolesti nohou, dorazili na místo i záchranáři, aby ho vyšetřili. Muž ale při vyšetření kladl značný odpor. Záchranáři poté rozhodli o jeho převozu a umístění na záchytku. 

     V pátek večer ještě hlídka městské policie ještě vyjela k případu opilého, kdy se na městskou policii obrátil obyvatel domu v Heyrovského ulici. V patře domu, kde bydlí, totiž objevil na chodbě ležet nějakého muže. Ten dost nesrozumitelně něco mumlal a neorientoval se v čase ani místě, kde se nachází. Protože z něj táhl alkohol a nebyl schopen se postavit na nohy, vyzvali ho strážníci k provedení dechové zkoušky. Ani tu však opilec fyzicky nezvládl. Jeho další cesta pak vedla do stejného zařízení jako u mužů v předchozích případech.

     V sobotu odpoledne obdržel operační strážník telefonát o muži ležícím na chodníku v Husově ulici. Po příjezdu strážníci zjistili, že se jedná o jim dobře známého dvaapadesátiletého muže, který byl byl pomočený a silně zapáchal po alkoholu. Muži hrozilo vzhledem k nízké teplotě venku prochladnutí, proto byl transportován vozidlem pro převoz podnapilých osob do protialkoholní záchytné stanice.

     Do stejného zařízení zamířili strážníci v neděli ještě s jednašedesátiletým mužem, který si ustlal u vchodu do obchodního centra Plaza. Dechovou zkouškou byla u něj zjištěna hladina alkoholu v dechu 2,24 promile. Ve svém stavu neovládal své jednání a při pokusu vstát ze země neustále padal. 

     Jinak tomu nebylo ani v případě šestačtyřicetiletého muže z Chebu. Do protialkoholní záchytné stanice to s ním měli strážníci jen kousek, našli ho totiž v dost podnapilém stavu v obchodním centru na náměstí Generála Píky. Bez pomoci hlídky nebyl schopen udělat ani krok.

    V neděli odpoledne hlídka městské policie vyrazila na zastávku MHD V Heyrovského ulici, kde žádal o přivolání zdravotnické pomoci čtyřiatřicetiletý muž.
    Strážníkům na místě muž oznámil, že je epileptik, a že očekává příchod epileptického záchvatu. Vzhledem ke stavu, v jakém se nacházel, přivolala hlídka MP na místo Zdravotnickou záchrannou službu a aby nedošlo k mužovu prochlazení, zabalila ho hlídka do izotermické fólie a do příjezdu osádky záchranné služby monitorovala jeho životní funkce. Při dechové zkoušce mladý muž nadýchal 2,16 promile.

     V noci z neděle na pondělí vyjížděli  strážníci k autobusové zastávce v centru města, kde ležel pod lavičkou muž a už z dálky se od něj linul zápach alkoholu. Jednatřicetiletý muž z Vimperku sám přiznal hlídce, že to poněkud přehnal s alkoholem. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 2,59 promile alkoholu v dechu. Jelikož měl muž několik odřenin na obličeji, přijeli na místo i záchranáři, aby si ho převzali k dalšímu ošetření. 

Foto: MP