Foto Video

Tonoucího muže zachraňovali dnes v noci z vody svědci

Jedním z nich byl i strážník ve svém volnu a další svědci, kteří nechtějí být jmenováni

Partner článku – Prestol Holding


     V noci na dnešek probíhal v Kalikovském mlýně v Plzni firemní večírek, jehož závěr zdramatizovala událost, ke které vyjížděli policisté i záchranka.
     Jeden ze slavících to zřejmě trochu přehnal s konzumací alkoholu, a když se rozhodl si odskočit do křoví vedle parkoviště za Kalikovským mlýnem, zřítil se po hlavě ze strmého srázu přímo do strouhy mlýnského náhonu, kde podle všeho ztratil vědomí.
     Asi čtyřicetiletý muž měl obrovské štěstí, že si jeho pádu zarostlým srázem všimlo několik svědků, kteří se okamžitě vydali muži na pomoc. Podle našich informací se tři muži spustili ze srázu k bezvládnému muži, vytáhli ho z vody a snažili se ho dostat zpět nad svah.
     Mezitím dorazili i přivolaní policisté, kteří se okamžitě do záchrany muže zapojili. Společnými silami se tak i za pomoci lana promodralého a téměř nereagujícího muže podařilo dostat na rovnou plochu parkoviště a poskytnout mu ošetření. Muž byl poté předán do péče nemocnice.

     Zachráncům zajisté patří veliký dík, že neváhali a i za cenu zničených šatů vyrazili jinému člověku na pomoc. Je velice pravděpodobné, že bez jejich pomoci by muž na místě zemřel. 

     Nám se podařilo zjistit, že jeden ze zachránců na místě je plzeňský strážník, který zde byl ve svém volnu a dalších několik mužů. O jejich skromnosti svědčí to, že ačkoli zachránili lidský život, nechtějí být jmenováni.

Video: Svědci
Foto: Svědci a KP - zakroužkováno místo, kde byl muž zachráněn

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost