Dnes kolem půl sedmé večer došlo v Mostní ulici v Plzni k dopravní nehodě, během které se střetly dva vozy a jeden z nich navíc srazil asi pětiletou holčičku přecházející po přechodu pro chodce.
Z místa bylo hlášeno zranění dítěte, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky.

Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomocí sorbentu zlikvidovali uniklé provozní kapaliny, zatímco záchranáři si dívenku, která od hasičů ke zmírnění stresu obdržela plyšového dráčka, převzali do péče.
"Dívka předškolního věku byla po ošetření transportována do zdravotnického zařízení se zraněním lehčího charakteru v oblasti dolní končetiny," uvedl nám mluvčí záchranářů.

K nehodě podle informací z místa došlo tak, že řidička Hondy jedoucí směrem k náměstí Milady Horákové před přechodem zastavila, aby pustila chodce, ale řidič Jeepu jedoucí za ní do jejího vozu narazil a odmrštil ho na přechod.
"Ten chlap tu tvrdil, že auto před sebou neviděl, protože si zrovna kousl do kebabu, ale při tom byl normálně ožralej," popsala nám na místě jedna ze svědkyň události.

"Řidič vozu Jeep narozený v roce 1971 jel Mostní ulicí od Zborovské ulice a na křižovatce s ulicemi Květná a Malostranská narazil do před ním stojícího vozu Honda řidičky narozené v roce 1980, která na místě zastavila, když dávala přednost chodcům na vyznačeném přechodu pro chodce. Vůz Honda byl odražen na přechod, kde se střetl s nezletilou chodkyní, načež ještě najel na středový ostrůvek.
Řidička měla výsledek dechové zkoušky negativní, ale řidič nadýchal 0,99 promile," potvrdila a doplnila nám informace tisková mluvčí policie s tím, že policisté se nehodou dále zabývají.