Video

Svědci zadrželi silničního piráta u Rondelu

Těžce opilý řidič vytlačil a zranil taxikáře, a pak chtěl od nehody ujet

23. června 2019 12:56 , aktualizace 16:52

Alkohol

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V noci na dnešek, kolem druhé hodiny ráno, se těžce opilý řidič jedoucí od centra Plzně ve vozidle Toyota obrovskou rychlostí řítil pod Rondelem. Tady muž své vozidlo nezvládl, z levého pruhu najel do pravého, zde bokem narazil do souběžně jedoucího taxíku, který úplně vytlačil přes obrubník z jízdní dráhy a zranil taxikáře.
     Toyota dále pokračovala travnatým svahem nahoru až k výjezdu z kruháče k betonovým svodidlům, po kterých se břichem sklouzla, vozidlo stále pokračovalo v jízdě až k benzínové pumpě nad Rondelem, kde řidiči zhasl motor. Muži za volantem se ale podařilo znovu nastartovat a ačkoliv mělo auto zlomené obě dvě přední kola, pokoušel se s vrakem znovu rozjet a vytáčel motor do obrovských otáček.   
     Jednání zběsilého řidiče si naštěstí všimla posádka vozu Bezpečnostní služby Tuebor General Security a když strážní viděli, že řidič je jednak opilý a pak se vozidlem snaží stále odjet, sebrali mu klíčky od vozidla, znemožnili odchod z místa, zavolali policii a do jejich příjezdu zabezpečili místo nehody dopravními kužely.
     "Policisté po příjezdu na místo jednak zjistili, že muž narozený v roce 1974 nevlastní platný řidičský průkaz a dále provedli u muže dechovou zkoušku, která při prvním měření byla těsně pod dvě promile a druhém provedeném měření již nad dvě promile. Policisté s mužem odjeli na odběr krve a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem omamné látky," uvedla mluvčí policie.

Přesně před týdnem jiný opilý řidič těžce zranil kolegu strážných, kteří dnes tohoto opilce zadrželi:

Strážnému Pavlovi zlomili páteř, policie po pachateli pátrá

Strážnému Pavlovi zlomili páteř, policie po pachateli pátrá

15. 06. 2019, 12:02, aktualizace 15. 06. 2019, 13:47

Řidič Mercedesu 3K68888 z místa nehody i od těžce zraněného muže uprchlAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.