Foto

Pád jeřábu u Lochotínského parku

K záchraně padlého autojeřábu museli použít tři další jeřáby

9. února 2021 14:49 , aktualizace 15:57

Partner článku – Jídlonoš

     Dnes dopoledne došlo v Plzni u odbočky na Vinice, na stavbě retenční nádrže, k havárii autojeřábu. Jak k havárii došlo, odmítl stavbyvedoucí komentovat, ale další oslovený jeřábník byl již sdílnější: "Dle všeho jednak nebyla řádně zkontrolovaná váha břemene a tím pádem i protizávaží, a tak došlo k převrácení stroje. V důsledku mrazu mohlo také snadno dojít i k poruše zapatkování. Obecně totiž platí, že by se v zimním provozu měla standardně zvedat pouze polovina běžné váhy. Určitě také musel jeřábníka varovat takzvaný "přetěžovák", každopádně jde o chybu obsluhy."

     K vyproštění jeřábu stojícího na zadním nárazníku musely přijet na pomoc dva větší autojeřáby, kdy poté, co jeden z dělníků z koše neseného věžovým jeřábem připojil řetězy, jeden z autojeřábů nadzdvihával rameno převráceného menšího stroje, zatímco druhý jistil a pomalu spouštěl jeho přední část.
     Naštěstí během hrozivě vyhlížející nehody na hraně výkopu nebyl nikdo zraněn a i záchranná akce se podařila bez dalších škod.


 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí