Foto Video

Plzeňský kokainový boss bral dotace i od města Plzeň

NPC rozbila největší obchod s kokainem na Plzeňsku, gang do Česka přivezl desítky kilo čistého kokainu

úterý 30. června 11:17 , aktualizace 18:19

Drogy Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Národní protidrogové centrále se podařil obrovský úlovek. Teprve dnes můžeme prozradit, že kriminalisté NPC pracovali dlouhou dobu na gangu, který na Plzeňsku nemá obdoby. Jednak vedení této skupiny dokázalo jako rakovina prolézt až do nejvyšších špiček kultury na Plzeňsku, ale také jejich zisky byly doslova astronomické. Celá skupina pracovala tak, že jedenkrát měsíčně vysílala „koně“ do Nizozemí (šlo o řidiče v nenápadném osobním voze), který do Česka přivezl vždy kilo kokainu, který pak gang rozprodával dealerům především v Plzeňském a později i v Karlovarském kraji a v Praze.
     Zisk na jednom kilu kokainu měla šestičlenná skupina kolem jednoho milionu korun, kriminalisté zadokumentovali minimálně šestnáct kilo, které gang dovezl do Česka, ale odhad je až třicet kilo, protože dobře organizovaná skupina šesti osob měla pracovat již od roku 2017. Pokud by pak skupina kokain „řezala“ (přidávala by další látky), zisk by se poté zdvoj až zečtyřnásobil. Zisk této party tak byl minimálně třicet milionů a spíše daleko vyšší.
     Skupina pro svou činnost používala sofistikované zařízení, šifrovanou komunikaci a například i rušičku signálu mobilních telefonů.

     Mezi odběratele kokainu patřili podnikatelé i lidé pracující v zábavním průmyslu či v kultuře, nechybí zde ani členové velmi známých hudebních skupin, či zpěváci a poskytovaný koks byl velice kvalitní a ve více než devadesátiprocentní čistotě, což je v Česku unikum.

Policejní realizace 

     Samotná realizace akce s krycím názvem Rita proběhla v pondělí 22. června na šesti místech současně a účastnili se jí i policisté z útvaru URNa.
     Kolem osmé hodiny večer proběhla policejní razie v klubu Papírna v Plzni na Slovanech. Policisté na místo nejprve vyslali pořádkovou jednotku, která všechny přítomné prolustrovala a poté klub uzavřela. Poté se dostavili kriminalisté a policisté z Celní správy, kteří zahájili prohlídku klubu. Ta pokračovala až do jedenácti hodin večer.
     Další místo, kde kriminalisté realizovali, byla například Lesná u Tachova, kde bydlí Dominik T., což je osoba, která je v drogovém byznysu již také dobře známa. 
     Při domovních prohlídkách se překvapivě nalezl nejen kokain, ale i plechovka s větším množstvím krystalů pervitinu, což bylo překvapení, neboť šéfové gangu před zákazníky i mezi známými s oblibou prohlašovali, že: „Perník je pro šmucky, gentleman si užívá kokain!“
     Samozřejmě kriminalisté na případu dále pracují a je velmi pravděpodobné, že budou obviněni další lidé.

Soud a vazba

     Případ jsme samozřejmě v závěrečné fázi pečlivě sledovali, ale po domluvě s kriminalisty o něm informujeme až dnes.
     Jeden z posledních kroků byl návrh na vazbu. Kriminalisté přivezli ve čtvrtek 25. června celý gang před plzeňský soud, který u všech pěti mužů návrh na vazbu akceptoval a kriminalisté je po ukončení jednání soudu převezli rovnou do věznice.

Jeden ze šéfů gangu bral od Plzně dotace na kulturu

     Ve vedení gangu byl Jaroslav B. narozený v roce 1981, což byl zajisté obrovský šok i pro současné vedení města Plzeň. Jaroslav B. se totiž pohybuje mimo jiné v zábavním průmyslu, s městem Plzeň úzce spolupracoval a také od města Plzeň dostával štědré dotace. Je mimo jiné místopředsedou sdružení Pilsen Live, které se nemalou měrou podílí na kulturních a charitativních akcích v Plzni.   
     Je také majitelem a výkonným ředitelem plzeňského kulturního centra Papírna, v němž je provozována galerie současného výtvarného umění, sál pro hudební produkci i taneční sál, a kde jsou mimo jiné pořádány i koncerty a firemní akce. V přízemí objektu také funguje oblíbené Café Papírna.
     Dále se společností Love Trouble s.r.o., ve které je jednatelem, například koprodukoval český film z prostředí protialkoholické léčebný Úsměvy smutných mužů, stojí ale také za reklamními kampaněmi KLIK Pojištění a Hornbachu. 
     Na konci své hvězdné kariéry, tedy již v době, kdy byl pod drobnohledem kriminálky, čile obchodoval také se zdravotnickým materiálem proti koronaviru a mezi jeho zákazníky patřily i organizace Plzeňského kraje.

Papírna hodila šéfa přes palubu

     Na razii a probíhající vyšetřování jsme se samozřejmě zeptali i stávajícího vedení Papírny, které nás ujistilo, že s probíhajícími záležitostmi nemá klub nic společného. „Kulturní centrum Papírna považuje za nutné se krátce vyjádřit k událostem, které se momentálně medializují. V rámci informací, které jsme dostali od Policie ČR, se nastalá situace netýká prostor, fungování, ani aktivit našeho kulturního centra. Tím bychom chtěli požádat o zachování přízně a důvěry v nás,“ napsali nám v krátkém prohlášení.

Jeden člen gangu již sedí

     Pravidelní čtenáři si možná vzpomenou na případ z roku 2018 z Tachovska, kdy Alexandr Černý pod vlivem alkoholu a kokainu nezvládl řízení a narazil do stromu. Jeho spolujezdec na zadním sedadle utrpěl velmi vážná zranění a následně zemřel v nemocnici. Černý místo poskytnutí pomoci tomuto těžce zraněnému spolujezdci ujel z místa pod záminkou shánění veterináře pro psa. 
     Černý, který za toto momentálně vykonává trest, patřil do této skupiny a je také obviněn.

Trest

     O výši trestu samozřejmě rozhodne až soud, ale vzhledem k tomu, že muži ve vedení skupiny jsou obviněni z Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve čtvrtém odstavci, hrozí jim až osmnáct let vězení.

Foto a video: KP a PČR

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.