Foto

"My tu jen chtěli dělat sex!"

Řádění recidivisty a jeho přítelkyně zastavil všímavý občan a služební pes Fuzzy

čtvrtek 11. dubna 14:14 , aktualizace 14:24

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Začátkem dubna uslyšel obyvatel přízemního bytu na Slovanech v Plzni hluk ze sklepa a vyrazil se podívat co se děje.
     Ve sklepě přistihl mladou dvojici, která se mu snažila namluvit, že jen hledá místo kde si užít sexu. Muž si ale všiml několika k odnesení připravených věcí, mělo se jednat o horské kolo, lyžařskou helmu, soudek piva a několik drobnosti, a na místo proto přivolal policii.
     Policie oba zloděje brzy zadržela, na čemž měl zásluhu i i policejní pes jménem Fuzzy, ani ne dva roky starý belgický ovčák. Tento psí policista úspěšně zakončil kurz ve výcvikovém středisku a během 1. měsíce služby se zúčastnil i několika zákroků, kdy jedním z nich bylo dopadení a střežení těchto pachatelů krádeže.
     Policisté následně zjistili, že stejný zloděj tentýž den využil toho, že mladá žena přenášela svá dvojčata do bytu a nechala tak chvíli kočárek na chodbě bez dozoru. Když se po chvíli vrátila zpět ke kočárku, zjistila, že jí chybí látková taška, ve které měla peněženku s veškerými doklady, platební kartu a hotovost. Dále v tašce měla krupicovou kaši pro děti, sušenky a další drobnosti.
     Platební kartu a osobní doklady poškozené maminky měl zloděj při dopadení u sebe a tak mu nezbylo nic jiného, než se ke krádeži přiznat.
     Koncem března tento pachatel také z kolárny bytového domu v Plzni odcizil jiné jízdní kolo.
     "Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmadvacetiletého muže a čtyřiadvacetileté ženy pro pokračující přečiny krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku spáchaných ve formě spolupachatelství.
     Výše popsaného jednání se muž dopustil i přesto, že byl v minulosti za přečin krádeže odsouzen k trestu odnětí svobody nepodmíněně ve výměře 17 měsíců, který vykonal v lednu 2019,"
uvedla tisková mluvčí policie.
     Muž je v současné době ve vazbě. Jeho přítelkyně, která mu při krádežích pomáhala, je stíhaná na svobodě.

Foto: PČR

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.