Foto

Ani tito pašeráci Ebby neoblafli

Fenka plzeňských celníků neomylně našla další kontraband

pátek 13. května 13:00 , aktualizace 13:00

Cizinci Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – T2 Reality

     Ve středu 11. května hlídka mobilního dohledu Celní správy ČR na dálnici D5 vytipovala ke kontrole dodávkové vozidlo s rumunskou registrační značkou a při následné kontrole nákladového prostoru pojali celníci podezření, že by se v dopravním prostředku mohly nacházet tajné schránky. "Toto podezření vycházelo ze zjištění, že nákladový prostor byl obložen OSB deskami, které nejsou standardním konstrukčním vybavením vozidla," uvedla nám tisková mluvčí celního úřadu.

     Hlídka doprovodila vozidlo na kontrolní halu na Rozvadově, kde bylo společně se všemi přepravovanými zavazadly podrobeno důkladné kontrole včetně prohlídky pomocí speciálně vycvičeného služebního psa, konkrétně zkušené čtyřnohé celnice Ebby, která má za sebou podobných úlovků již mnoho.

     "Služební fena Ebby neomylně označila v nákladovém prostoru stropní část a část zavazadel jako podezřelé. Po odšroubování OSB desek ze stropu vozidla bylo zjištěno větší množství kartonů cigaret značených rumunskou tabákovou nálepkou. Jednalo se o téměř 17 tisíc kusů cigaret," popsala zákrok kolegů mluvčí celníků s tím, že řidič poté tvrdil, že o cigaretách ukrytých v tajné schránce nevěděl a hájil se tvrzením, že v předešlých dnech zapůjčil uvedený dopravní prostředek do užívání svému známému.

     "U kontrolovaného zboží bylo výrazně překročeno povolené limitní množství pro dovoz cigaret a zároveň řidič nebyl schopen na výzvu celníků předložit jakékoli nabývací či přepravní doklady prokazující zdanění. Celníci zboží zadrželi, převezli do skladů Celní správy ČR a případ bude dále šetřen ve správním řízení," zakončila mluvčí celníků.

Foto: 1-5 tento zásah, 6-9 Ebby při dalších zásazích 

T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.