Foto

Narkomanův pes napadl cestujícího v trolejbusu

Případ vyšetřují policisté a pes je zatím umístěn v plzeňském útulku

úterý 27. února 15:59 , aktualizace 17:49

Bezdomovci Drogy Napadení Zvířata

     Za dva dny tu máme již druhý případ týkající se bezdomovců a jejich psů, i když v tomto případě by bylo lepší napsat spíše narkomana a jeho psa.

     Konflikt začal v sobotu 24. února kolem čtvrté hodiny odpoledne v trolejbuse linky 16, jedoucím ze zastávky Hlavní nádraží na Americkou třídu. Co se v trolejbuse odehrálo nám popsala svědkyně: "U nádraží do trolejbusu nastoupila parta asi deseti bezdomovců se třemi psy bez košíků. Část jich zůstala u zadních dveří a druhá část uprostřed v prostoru pro kočárky. Všichni byli strašně cítit toluenem, ale opravdu šíleně a jeden pán na to hlasitě upozornil s tím, ať si to jdou čuchat ven.
     To se ale té partě vzadu vůbec nelíbilo, začali na pána pokřikovat a urážet ho. Pán se zvedl ze sedačky a v tu chvíli se na něj jeden z nich vrhl. Jak se prali, posunuli se do středu trolejbusu směrem k té druhé partě a toho pána jeden ze psů, které tam měli, pokousal na noze a roztrhl mu kalhoty."
 
      Žena nám dále popsala, jak napadený muž vystoupil na Americké třídě a skupinka narkomanů ho následovala. Jena z žen ze skupiny pak pokousaného muže dále napadala slovně i údery. "Mlátila ho, řvala na něj a nadávala mu. On se pokusil utéct na druhou stranu ulice, ale běžela za ním i se psem a ten toho pána ještě pokousal na ruce. Mezitím ale někdo zavolal policii. Policisté dorazili během pár minut a celou situaci rychle a perfektně vyřešili." 
     Zajištěného psa policisté předali strážníkům, kteří ho převezli do plzeňského útulku.

     Policisté potvrdili, že se uvedeným případem skutečně zabývají a pes je momentálně umístěn v plzeňském útulku, kde čeká na výsledky testů. Zatím bylo zjištěno, že pes očkován zřejmě byl (sociálně slabí lidé, rozuměj narkomané, využívají možnosti bezplatného očkování, které pro ně zajišťují různé charitativní organizace), ale potvrzení nesplňuje všechny potřebné náležitosti.

Foto: pes je nyní v útulku a dle našich informací již člověka napadl vícekrát