Foto Video

Velkou výpravu na barevné kovy ukončila policie

Pětici individuí zajistili policisté na Jateční ulici

úterý 21. května 15:14 , aktualizace 16:35

Bezdomovci Krádež

Partner článku – Prestol Holding


     Včera odpoledne se policistům na Jateční ulici v Plzni podařilo dopadnout skupinku lidí, dle všeho bezdomovců, na výpravě na barevné kovy. Podezřelá skupinka, dvě ženy a tři muži, byla policisty zastavena nejprve kvůli podezřelému chování. Při kontrole pak byl u nich objeven pytel s kabely, drobnými součástkami z barevných kovů a také pákové štípací kleště.
     Ačkoli prodejem těchto věcí získají zloději maximálně stokoruny, vzniklá škoda po krádežích bývá obrovská. Tisíce rodin z Plzně a okolí si možná vzpomenou, když byly v roce 2014 bez televize a internetu. Obří výpadek tenkrát způsobili právě zloději barevných kovů, kteří v podchodu u CAN odcizili desítky metrů datových optických kabelů. Bohužel šlo o hloupý omyl zlodějů, kteří v domnění, že jde o měď, odcizili špatný kabel, nevydělali si nic, ale škoda šla do milionu.

     Všichni zajištění včera samozřejmě krádež popírali a tvrdili, že uvedené věci i nářadí nalezli, jejich vyprávění ale znělo natolik nevěrohodně, že je policisté zajistili a převezli k podání vysvětlení.
     Policie dnes uvedla že se případem dále zabývá a probíhají výslechy.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost