Foto Video

Plzeňský zabiják je dopaden

Zavraždil seniora, nožem pobodal kolemjdoucí ženu a golfovou holí zaútočil na policistku

15. října 2018 13:49 , aktualizace úterý 16. října 21:55

Bezdomovci Cizinci Napadení Smrt Vloupání Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Plzeňští kriminalisté zaslouží velké blahopřání, první letošní vražda je totiž objasněna v rekordní době. Již tedy lze zveřejnit i další podrobnosti včetně toho, že útočník nezaútočil jen na starého muže, tentýž večer měl nožem zaútočit ještě na ženu v centru Plzně. 

Jak celý případ probíhal

Nález těla zavražděného seniora

     V sobotu před pátou hodinou odpoledne byla náhodným chodcem u Těšínské ulice v Plzni nalezena mrtvola muže narozeného v roce 1947. Tělo leželo pohozené v křoví u garáží mezi železničním a silničním mostem v tratolišti krve a bylo patrné, že ve smrti muže je cizí zavinění. 
     Policisté prostor uzavřeli, na místo dorazil výjezd kriminalistů Městského ředitelství policie Plzeň a samozřejmě i koroner. 
     Na místo po chvíli dorazil i krajský výjezd kriminální policie, tedy kriminalisté, kteří řeší ty nejvážnější trestné činy, včetně vražd. Kriminalisté na místě u těla pracovali od pěti odpoledne až do půl dvanácté v noci. Nakonec na místo přijeli ještě hasiči, kteří museli opláchnout místo nálezu těla a smýt větší množství krve.
     Kriminalisté se na místo vrátili v neděli znovu a přivezli s sebou i potápěče, kteří prohledávali řeku a hledali jak vražednou zbraň, tak i možné další důkazy.

Nožem napadl i ženu

     V sobotu v ranních hodinách došlo také k napadení ženy, dle našich informací Bulharky, nedaleko čerpací stanice OMV U Prazdroje v Plzni.
     Podle policie žena ve věku 53 let šla v Plzni na autobusovou zastávku U Prazdroje a u křižovatky u čerpací stanice si všimla muže, který se za ní vydal. Žena pokračovala v chůzi a najednou ucítila bodnutí do nohy. Když se otočila, viděla muže, jak již utíkal pryč.
     V rámci prověřování případu úmrtí muže a zjišťování veškerých skutečností vzniklo důvodné podezření, že pachatel by mohl mít na svědomí i tento útok.

Lov na vraha

     Okolí místa nálezu těla v Doubravce prohledávali uniformovaní policisté a zajistili několik osob, převážně bezdomovců, které odvezli k výslechu. 
     Ještě v noci vypukla obrovská bezpečnostní akce, při které policisté prohledávali nejen široké okolí a prověřovali všechny osoby bez domova. Stopy zřejmě vedly k opuštěné budově na Rokycanské třídě, kde bylo zajištěno nejvíce osob. Policisté opuštěnou kontroverzní stavbu Davida Housera prohledávali více než dvě hodiny a potupně odsud vyvedli asi 70 osob, část evidentně pod vlivem drog. Všechny zajištěné osoby byly shromážděny před budovou a byla zahájena podrobná lustrace. Část lidí po prověření dokladů policisté propustili ještě na místě a část odvezli k výslechům. 

Dopadení vraha

     Intenzivní pátrání po pachateli probíhalo nejen v nočních hodinách, ale i v neděli. V rámci pátrací akce byli policisté přivoláni do jedné obce na Rokycansku, kde došlo kolem páté hodiny odpoledne k vloupání do zemědělského objektu. Pachatel byl ale vyrušen a utekl.
     Policejní hlídka prohledávala okolí, když si policistka všimla schovaného muže. Dle zákona jej vyzvala, aby opustil ukrýt, ale muž nejprve nereagoval a pak policistku dokonce napadl golfovou holí. V tu chvíli na místo dorazil i psovod se svým psem a muže společně zpacifikovali a zajistili. Následně bylo zjištěno, že jde o osmadvacetiletého muže z jižních Čech.
     "V rámci probíhajících úkonů trestního řízení vzniklo podezření, že právě tento muž mohl spáchat zvlášť závažný zločin vraždy a napadení ženy, což se následně potvrdilo. Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje muže v pondělí obvinili ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, ze zvlášť závažného zločinu vraždy a přečinu násilí proti úřední osobě. Z naší strany bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedla mluvčí policie a doplnila, že v současné době kriminalisté čekají na výsledky soudní pitvy a výsledky znaleckých zkoumání nejen ze zajištěných stop a předmětů.
     Policisté dnes nalezli i pravděpodobnou zbraň - nůž, kterou pachatel použil.  

Videa a fotografie z tohoto případuAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.