Foto Video

Řidiče pobodal do hrudníku jako smyslů zbavený

Vražda ve stádiu pokusu: Zaútočil nožem na řidiče a pak i na jeho spolujezdce

10. prosince 2018 16:18 , aktualizace 20:53

Alkohol Napadení Vazba Vražda Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


      Tento víkend Plzeň zažila dokonce dvě vraždy, jednu dokonanou a druhou ve stádiu pokusu. K té druhé došlo v pátek 7. prosince po páté hodině odpoledne v Plzni na rohu ulic Jablonského, Rubešovy a Mikulášské náměstí k rozepři, která vyústila ve zcela nesmyslný a brutální útok.
     Muž zde společně s kolegou odjížděl dodávkou z práce, když z pivnice U Chřestýše vyšla skupina osob, která do rozjíždějící se dodávky začala kopat a bušit pěstmi.
     Řidiče dodávky takové chování samozřejmě rozčílilo, vystoupil, chtěl zkontrolovat auto a skupinku okřikl. Jeden z okřiknutých mužů si to nenechal líbit a tak došlo mezi ním a řidičem ke strkanici, během které muž vytáhl nůž a řidiče několikrát bodl do oblasti hrudníku.
     Zraněný řidič se dal na útěk do firmy ve vedlejším domě, kde mu první pomoc do příjezdu záchranářů poskytl další jeho kolega. 
     Tohle vše útočníkovi ale nestačilo, vyhrožoval i druhému muži z auta, prý, zda chce dopadnout stejně. Muž se v obavě o život před útočníkem uzamkl v autě, do kterého se pak útočník ještě chvíli pokoušel dostat. Celá skupinka se poté do pivnice vrátila pro věci a z místa uprchla.
     Záchranáři i policisté dorazili na místo, záchranáři převzali vážně zraněného muže do péče a po ošetření ho ve velmi vážném stavu transportovali na Urgentní příjem do nemocnice. Policisté samozřejmě ihned zahájili pátrání po útočníkovi.
     Mladého muže, který takto nepochopitelně jednal, se policistům podařilo vypátrat velmi brzy na ubytovně v Plzni Bukovci a před desátou hodinou večer si sem pro něj došla zásahová jednotka.
     "Policisté obvinili 26letého muže z Rakovnicka ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu a přečinu nebezpečné vyhrožování.  Muž  v pátek 7. prosince zranil 39letého muže v Plzni na Slovanech v Rubešově ulici. Zraněný se utekl schovat a pachatel následně začal slově vyhrožovat i jeho kamarádovi, zdali chce také tak dopadnout. Policisté po něm intenzivně pátrali a necelé čtyři hodiny po činu jej zadrželi v Plzni v Bukovci. Při dechové zkoušce byla 26letému muži naměřena hodnota 1,75 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že na místě kriminalisté provedli ohledání místa činu, provedli dokumentaci a zajistili veškeré stopy, které předali ke znaleckému zkoumání. Zajištěna byla i zbraň a pachatel se podrobil odběru biologického materiálu, zda byl pod vlivem ze zákona zakázaných návykových látek.
     Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhů na vzetí do vazby, který státní zástupce akceptoval. Soud dnes odpoledne obviněného muže do vazby poslal.
     Zraněný muž je v současné chvíli stále ještě v péči lékařů.

     Tento rok jde již o šestou vraždu. Tři byly dokonané a tři ve stádiu pokusu. Jak jsme již psali, tento víkend Plzeň zažila dokonce dvě vraždy, tuto ve stádiu pokusu a druhou dokonanou:

David K.: Z hrdiny vrahem

David K.: Z hrdiny vrahem

10. 12. 2018, 15:02, aktualizace 10. 12. 2018, 15:52

Kdysi hrdina, dnes obviněný z vraždy teprve sedmnáctiletého Kevina J.


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.