Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Podvodník z Dánska se veze na "zelené vlně"

Kodiaq za 160.000, dánská ekobašta a panáka k tomu? No neberte to!

11. října 2019 13:59 , aktualizace 17:55

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V poslední době jsme několikrát upozorňovali na podvodné inzeráty k pronájmu bytů, které se šíří nejen v Plzeňském kraji, ale v celé České republice. Nyní nás kontaktoval čtenář, který si všiml téměř totožného systému podvodu, týkajícího se ale prodeje osobního automobilu:

Dobrý den,
     vzhledem k vysokému dosahu vašich příspěvků bych vás rád požádal o buďto zveřejnění článku, nebo jen upozornění, týkající se podvodných prodejců osobních automobilů na internetu. Spousta lidí se může nechat „napálit“ a poslat jim své peníze.
      V současné době hledám vhodné vozidlo ke koupi. S hledáním mi pomáhá i moje rodina, a tak můj otec narazil na zdánlivě pohádkové vozidlo – Škoda Kodiaq, 58.000 km najeto, za 160.000 Kč.
      Každému je na první pohled jasné, že se musí zákonitě jednat o podvod. Bohužel jsou i tací, kteří nabídce uvěří a s prodejcem navážou kontakt.
      Byl jsem zvědavý, jak takový prodejce jedná, a tak jsem si s ním vyměnil asi tři e-maily. V prvním jsem jen napsal (jako hodný spoluobčan), že se majitel nejspíš překlikl a nedopatřením uvedl u inzerátu špatnou cenu. Toho se samozřejmě prodejce ihned „chytil“ a začal nabízet své auto. Poslal mnoho dalších fotografií a lámanou češtinou vyjmenoval, co všechno k vozidlu ještě přiloží.
      Ve druhém e-mailu jsem se prodejci již trochu vysmál, a to proto, že vystupuje jako občan Dánského království. Dokonce uvádí i odkazy na nějakou dánskou farmu. Tato farma skutečně existuje, avšak jsem si jist, že její majitel nemá ponětí o tom, že prodává nějaké auto v České republice. Inu, prodejci jsem napsal, že na to, že je Dán komunikuje celkem zdárně česky, načež jsem byl požádán o komunikaci v angličtině.
      V pořadí třetím a posledním e-mailu jsem prodejci sdělil, že nehodlám být podveden a požádal jsem o osobní schůzku, kde bych si mohl auto prohlédnout. Byl jsem samozřejmě vypoklonkován, že majitel žije v Dánsku a že se mi tam určitě nechce jet. Následně mi byla nabídnuta přeprava vozidla prostřednictvím nějaké dopravní společnosti, slíbeno, že budu mít pět dní na vyzkoušení auta a případně jeho vrácení bez udání důvodu. To vše na prodejcovo náklady. Je to velmi, velmi úsměvné. 
      Zároveň jsem byl požádán o přesný kontakt – jméno, příjmení, adresu a telefonní číslo. Samozřejmě, že jsem nic z toho (kromě jména a příjmení, které jsou – bohužel – uživatelským jménem e-mailu), nesdělil. Jsem si jist, že kdybych tak učinil, už by se po mně chtělo zaplatit ono přepravné. 
      Jako třešničku na dortu prodávající slibuje pozvání na skleničku, až dorazí do Čech na dovolenou. 

      Apeluji na všechny, kteří brouzdají internetovými inzeráty, ať jsou obezřetní. O své peníze můžete přijít velmi snadno.      
Děkuji!    Pavel H.

     Čtenář nás také upozornil, že inzerát byl již stažen a jeho printscreen bohužel nemá, ale pro snazší identifikaci podvodníků nám zaslal jeden z e-mailů údajného prodejce.
     Ten je zajímavý i v tom, že pružně reaguje na ekologický trend a jako důvod prodeje téměř nového vozu uvádí účast na "zeleném programu" v Dánsku a nutnost auto se spalovacím motorem prodat do zahraničí:

Ahoj Pavel,
     Děkuji za Váš e-mail.
     Auto je ve skvělém stavu a nikdy nebylo účastníkem nehod. Motor běží hladce. Auto bylo používáno pouze pro dojíždění do práce, ale vždy bylo udržováno v garáži!
     Koupil jsem si to, když jsem pracoval v Německu-České republice (v blízkosti Petrovických hranic). Skončil jsem s prací a vrátil jsem se domů (musím věnovat více pozornosti své rodinné farmě, která produkuje v Dánsku biologické gurmánské jídlo). Podívejte se prosím na e-mailovou stránku s podpisem e-mailu, která se týká mé farmy.
     Auto má německou registraci a lze jej snadno zaregistrovat v kterékoli zemi EU. Prodám auto, protože jsem požádal o nový dánský projekt na nákup elektrického auta. Tento projekt má prodat vůz mimo Dánsko, aby využil všech slev. Jsem členem „zelené“ organizace a rozhodl jsem se koupit elektrické auto.
     Nakonec mohu poskytnout více obrázků a podrobností o autě.

P.S: Omlouvám se za pravopisné chyby. Používám Google Překladač. Pokud mluvíte anglicky, bude to pro mě velmi užitečné. Těším se na odpověď od vás.

Děkuju
Peter E. Jensen
Visit us: www.oeselund-farm.com
Business: info@oeselund-farm.com
Private: jachterbillen@gmail.com
Tel: (+45) 65 74 80 16

     Po vydání článku nás kontaktoval další čtenář s podobnou zkušeností, tentokrát šlo ale o vůz Nissan Navara z Německa.

     O podobnosti s podvodnými inzeráty na pronájem bytů na které jsme upozorňovali se můžete sami přesvědčit v našem článku: 

Podvody s byty v Plzni

Podvody s byty v Plzni

26. 08. 2019, 11:22, aktualizace 26. 08. 2019, 11:52

Pozor, podvodníci si již přišli na desítky tisíc korun

     Jak se těmto podvodům bránit jsme psali zde:

Pozor na podvodníky s pronájmy bytů v Plzni

Pozor na podvodníky s pronájmy bytů v Plzni

11. 09. 2019, 10:43

Právník radí jak nenaletět a nepřijít o peníze

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.