Foto

Bezdomovec, školák, silniční pirát, zraněná a další případy z plzeňských ulic

Jsem bezradná, pomozte prosím: "V pravé poledne se nám tu bezdomovec doslova vys*al!"

úterý 12. října 13:49 , aktualizace 13:49

Bezdomovci Městská policie

Partner článku – TUEBOR General Security

Peněženka

     Peněženku s více jak deseti tisíci korunami nalezl v sobotu dopoledne jedenáctiletý chlapec společně s kamarády na chodníku v Žižkově ulici v Plzni a odevzdal ji městské policistce hlídkující nedaleko. Ta si při zadokumentování jejího obsahu povšimla telefonního čísla na jedné z bonusových karet, které patřilo majiteli. Telefonicky jej proto kontaktovala, senior ztrátu potvrdil a obsah peněženky detailně popsal. Šťastný muž si přišel ještě ten den ztracenou peněženku na služebnu strážníků vyzvednout. 

Přijde o řidičák

     V neděli po poledni se v Plzni v Dobřanské ulici řítil devětadvacetiletý muž z Plzně úsekem, kde je povolená maximálně padesátka více než dvojnásobnou rychlostí. Hlídka strážníků tomuto řidiči naměřila 111 km v hodině. Kromě pokuty a pětibodového postihu se tak muž bude muset rozloučit na několik měsíců i s řidičským průkazem. 

Černý pátek pro celostátně hledané

     Hned tři celostátně hledané osoby v pátek zadrželi a policistům předali strážníci stanice Územně strážní služby. Jako prvního zadrželi strážníci v dopoledních hodinách devětatřicetiletého muže z Rokycanska v parku v centru města. Místní a osobní znalost zužitkovali strážníci i později při kontrole v Borské ulici, kde zajistili čtyřicetiletého muže, na nějž soud vydal příkaz k zatčení. Jako posledního dopadli a policistům předali jednačtyřicetiletého Plzeňana, kterého zpozorovali během hlídkové činnosti v Částkově ulici na Slovanech, na kterého soud také vydal příkaz k zatčení.

Ztracená, zraněná a bezradná 

     V neděli půl třetí ráno bylo oznámeno, že se z Papírenském parku na Slovanech ozývá volání o pomoc. Na místo vyrazila hlídka strážníků, která skutečně uslyšela vzdálené volání, a proto začala propátrávat prostor. Po krátké době se jí podařilo najít ženu, která o pomoc volala. Ta strážníkům uvedla, že si potřebovala odskočit, zašla do křoví, ale šlápla do díry, vymkla si koleno a už se nedokázala postavit. Protože žena nebyla schopna pohybu, stěžovala si na silnou bolest v koleni a navíc byla  podchlazená, přivolali strážníci zdravotnickou záchrannou službu, které zraněnou předali do péče. 

Bezdomovci nás doslova terorizují

     Opakovaně píšeme o stížnostech majitelů provozoven v centru Plzně na bezdomovce a poslední případ je ze včerejška. "Musím zaplatit nájem, energie a plat prodavaček, a k tomu potřebuji tržbu, jenže tu nemám, když se mi před obchodem uhnízdí zapáchající bezdomovec. Dnes jsem já měla štěstí, protože to odnesli sousedé z Big Burgeru, těm se totiž v pravé poledne bezdomovec doslova vys*al u provozovny. Samozřejmě jsme volali městskou policii, přijeli rychle a vyhodili ho, jenže co to pomůže. Jsou tu další, dělají si co chtějí a tenhle se do hodiny vrátí, je tu pořád," uvedla nám na místě majitelka nedaleké provozovny.


 TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost