Foto

Osmiletou holčičku na hřišti napadl a pokousal pes

Podle místních jde o několikátý útok tohoto zvířete na dítě

11. června 2021 15:24 , aktualizace 15:25

Městská policie Napadení Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical

      Včera před sedmou hodinou večer došlo na dětském hřišti Fuferna v Sušici k napadení dítěte psem. "Asi osmiletá holčička si hrála na pískovišti, když přiběhl pes, myslím, že to byla Border kolie a vrhl se na ní. Než maminka holčičky zvládla psa odehnat, pokousal holčičku na nohách, na hrudníku a na žebrech," popsal nám čtenář, který nás na případ upozornil. "S tím psem tam byla asi jedenáctiletá holčička, která po útoku i s ním z místa utekla," pokračoval.
      Napadená holčička při útoku utrpěla krom oděrek i několik ran, se kterými musela být ošetřena v nemocnici. 

      Podle dalšího místního obyvatele toto bohužel není první útok tohoto konkrétního psa. "Už několik dětí z okolí si stěžovalo, že je ta kolie napadla a pokousala. Bydlí přes ulici od hřiště, venčit jí chodí zřejmě dcerka majitelky, a ta absolutně toho psa nezvládá. Pes jí utíká a útočí na jiné děti," popsal. "Nechápu, že s tím majitelé nebo policie něco nedělá, děti už nemůžou ani v bezpečí na hřiště," dodal pořádně naštvaný muž.

      Případem se zabývá Městská policie Sušice, která již majitelku psa kontaktovala a vyzvala k podání vysvětlení. Na náš dotaz nám uvedli, že pokud bude majitelka psa souhlasit se zaviněním přestupku, bude věc vyřešena v příkazním řízení, pokud se zaviněním souhlasit nebude, bude celá záležitost předána k řešení správnímu orgánu.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.