Foto

František Štěpánek se zastřelil u cyklostezky

Policie šetří úmrtí jednoho z nejbohatších Čechů

12. března 2020 13:12 , aktualizace 13:16

Sebevraždy Smrt

     Dnes kolem deváté hodiny ráno vyjížděli policisté a záchranáři na cyklostezku v Dolním Rychnově na Sokolovsku, kde mělo dojít k postřelení a následnému úmrtí muže.
     Zemřelým je většinový vlastník a předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné, Ing. František Štěpánek, jeden z nejbohatších Čechů, dle žebříčku Forbes dvaatřicátý. Podle zatím oficiálně nepotvrzených zpráv se měl muž zastřelit sám. 

     "Prověřujeme úmrtí šestašedesátiletého muže, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách. Vzhledem k okolnostem případu nebudeme poskytovat další informace," uvedl tiskový mluvčí policie.

     Společnost Sokolovská uhelná na svých stránkách uvedla: 
     "Dne 12. 3. 2020 nás náhle opustil Ing. František Štěpánek. Náš kolega, spolumajitel společnosti a předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné. Naše firma i celý region v jeho osobě ztrácí obrovského patriota, který žil pro tento kraj i tuto společnost. Byl jedním z hlavních iniciátorů podpory regionu, významných investičních i revitalizačních projektů, které zásadní měrou přispěly k  rozvoji Sokolovska i celého kraje.
     František Štěpánek se narodil v roce 1953 v Sokolově. Po absolvování Vysoké školy báňské v Ostravě  od roku 1979 působil v provozech Sokolovské uhelné, kterými prošel doslova od nejnižších až po nejvyšší pozice. 
     Vedení společnosti vyjadřuje hluboký zármutek nad jeho náhlým odchodem i upřímnou soustrast rodině."

Foto: Sokolovská uhelná