V Klatovech měli dlouhodobé problémy s 39letým mužem. Byl závislý na pervitinu, auto používal, i když byl pod vlivem drog a ačkoli měl podle rozhodnutí Městského úřadu vKlatovech uložen trest zákazu činnosti řízení motorových vozidel od měsíce ledna 2015 na 24 měsíců, jezdil dál.
Další jeho trest byl za to samé, tedy za jízdu pod vlivem byl muži uložen trestním příkazem Okresního soudu vKlatovech od měsíce února 2016 zákaz řízení též na 24 měsíců.
Muž si vKlatovech dělal co chtěl, například v Šumavské ulici vdruhé polovině měsíce lednaodcizil ve dvou případech zplechové bedny na tiskovinyrůzné noviny a časopisy.
Muž se samozřejmě nepolepšil ani v řízení: „Policisté muže kontrolovali v pátek 26. února letošního roku vŽelezné Rudě, když jel svozidlem tovární značky Citroën Xantia na ulici Klatovské. Muž byl zastaven vpatnáct hodin. Provedená dechová zkouška byla u řidiče negativní, ale test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Muž lékařské vyšetření odmítl“, popsala jedno z jeho zadržení mluvčí policie.
Jen o pár dní později, 3. března ve 20.15 hodin, jel muž se stejným vozidlem po ulici Na Chmelnici a opět byl zastaven policisty, tentokrát pro změnu odmítl dechovou zkoušku i test na drogy a ještě policistům tvrdil, že vozidlo řídil jiný muž.
Vpátek 4. března tedy všem došla trpělivost, muž od policejního komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, byl obviněn ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, dále za krádež a na základě rozhodnutí soudu byl rovnou vzat do vazby a převezen do věznice.
Foto: Ilustrační