Foto Video

U "Pavlačáku" v Plzni opět hořelo

Do domu určeného k demolici i jeho okolí se opět stahují bezdomovci a znovu tam vznikají požáry

Autor: Jana Holá středa 10. července 10:09 , aktualizace 10:13

Hasiči Bezdomovci


     Včera kolem půl osmé večer opět vyjíždělo několik jednotek profesionálních, dobrovolných i drážních hasičů k takzvanému "Pavlačáku" na Jateční ulici v Plzni k požáru garáží.

     Podle informací z místa došlo již poněkolikáté k úmyslnému zapálení objektu určeného k demolici, do kterého bezdomovci natahali velké množství odpadu. 
     Hasiči během krátké doby požár lokalizovali a uhasili. Při události naštěstí nedošlo ke zranění osob a ke zjištění přesné příčiny požáru byl povolán vyšetřovatel hasičů.

     O požárech samotného "Pavlačáku" či těchto garáží, které jsou v majetku Českých drah, jsme v uplynulých letech informovali již mnohokrát a vzhledem k tomu, že je opět hlášen zvýšený výskyt bezdomovců jak v pavlačovém domě, tak i v jeho okolí, lze předpokládat, že o požárech zde bohužel nepíšeme naposledy.

Video z velkého požáru v prosinci 2022


     "Pavlačák" je již několik let vyklizená budova, která byla darována Ředitelství silnic a dálnic a byla určena k demolici, aby uvolnila prostor pro stavbu východního obchvatu Plzně. Po vyklizení byly vstupy do budovy zazděny, aby se sem osoby bez domova nestahovaly.
     K demolici mělo dojít již před dvěma lety, ŘSD na ni ale údajně nemělo finance, které byly odhadnuty na částku deset milionů korun. Nyní je demolice plánována na druhou polovinu tohoto roku, cena však mezitím stoupla na padesát milionů korun.

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.