Požár vlaku Pendolino v Plzni, proběhla evakuace cestujících

Na Hlavním nádraží Plzeň dnes odpoledne opět zasahovalo několik jednotek hasičů

sobota 11. července 14:51 , aktualizace 18:35

Partner článku – D.S.D. METAL plus

      Dnes kolem jedné hodiny odpoledne bylo hasičům nahlášeno, že na hlavním plzeňském nádraží došlo k požáru vlaku Pendolino, konkrétně vycházel kouř ze střechy lokomotivy a jednoho vagonu. Na místo samozřejmě okamžitě vyjelo několik jednotek drážních hasičů, ale i z Plzně-středu, Košutky i Slovan.
      Podle informací přímo z místa došlo k zahoření klimatizace ve stropě vlaku, evakuaci asi 250 cestujících zařídila vlaková četa ještě před příjezdem hasičů. Požár byl poté zlikvidován ještě v zárodku za použití ručních hasicích přístrojů. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. 
    Hasiči po odstavení elektrického proudu zajistili místo zahoření.

Nejde o první požár Pendolina v Plzni, velmi podobný zde byl i v roce 2017


     9. července 2017 večer se na nádraží Plzeň - Jižní předměstí odehrály doslova hasičské manévry, které vyděsily mnoho kolemjdoucích. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, kteří vyjeli na oznámení o požáru uvnitř lokomotivy vlaku SC506 Pendolino ve směru na Cheb.
     Tento vlak vzhledem k zahoření musel svou jízdu ukončit právě na tomto nádraží. Podle našich informací došlo k zahoření elektroinstalace ve stropě vlaku, začaly se tavit plasty a došlo k zakouření dráždivými zplodinami. Nikdo z cestujících nebyl zraněn, všichni cestující na příkaz zaměstnanců ČD vlak v této stanici opustili. 
    Hasiči museli chladit střechu vlaku vodou a odvětrat zakouřené prostory uvnitř. 

       K požáru Pendolina vyjížděla desítka hasičských aut i v srpnu 2016. K požáru tenkrát došlo pravděpodobně od vysokého napětí na střeše prvního vozu soupravy. Dle hasičů došlo stejně jako dnes k zahoření v klimatizaci a škoda je předběžně stanovena na půl milionu korun.

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.