Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Obří výpadek městské hromadné dopravy zavinil požár

Zahoření hlavního vedení elektrického proudu na Anglickém nábřeží vyřadilo tramvajové i trolejbusové vedení

11. prosince 2023 17:14 , aktualizace 17:29

Doprava Hasiči

Partner článku – Express servis


     Dnes kolem čtvrté hodiny odpoledne došlo v prostoru "Lávky přes Radbuzu" na Anglickém nábřeží v Plzni k požáru, který zasáhl velmi důležité vedení elektrického proudu uložené v konstrukci lávky.

     Následkem požáru došlo k přerušení přívodu elektřiny do trakčního vedení tramvají a trolejbusů v centru Plzně, takže byla zastavena větší část hromadné dopravy v Plzni. Až přibližně po hodině se dopravním podnikům podařilo dopravu alespoň částečně obnovit. "Tramvaj linky 2 jezdí v úseku Skvrňany - Sady Pětatřicátníků a linky 4 a 1 fungují od Lochotína také po Sady Pětatřicátníků. Dotčeny byly také všechny linky trolejbusů projíždějící centrem Plzně, pokračovat mohou jen vozy s alternativním pohonem," sdělil nám tiskový mluvčí dopravních podniků s tím, že výpadek by mohl trvat i několik hodin.

     Na Anglické nábřeží vyjeli policisté a strážníci, kteří prostor kolem lávky uzavřeli, a samozřejmě i hasiči.

     "Požár je již lokalizován, hašení proběhlo jedním C proudem a v tuto chvíli prostor odvětráváme," uvedl nám mluvčí hasičů. 

Aktualizace 17.25:

     Mluvčí dopravních podniků nás právě informoval, že se již podařilo zprovoznit všechny tramvajové linky a na zprovoznění trolejbusových tratí se pracuje. Trolejbusy s alternativním pohonem sice centrem projíždějí, ale odstavené čistě elektrické vozy na několika místech komplikují průjezd.


 


Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.