Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Recidivistu zastavila až střelba

Pachatel při ujíždění policii ohrozil desítky účastníků silničního provozu

11. prosince 2023 13:14 , aktualizace úterý 12. prosince 14:50

Zadržení pachatele


     Ve čtvrtek 7. prosince kolem půl jedenácté dopoledne chtěli policisté v Chodově zastavit a zkontrolovat osobní vůz Hyundai, jehož jízda se jim zdála podezřelá. Řidič ale okamžitě při spatření policejního vozu začal zrychlovat.


     "Policisté se rozhodli automobil zastavit pomocí výstražného zvukového a světelného znamením s nápisem STOP POLICIE. Na to ovšem řidič nereagoval a pokračoval ve své bezohledné a nebezpečné jízdě směrem na obec Vintířov i přes to, že ho policisté opakovaně zvukovým zařízením vyzývali k zastavení vozidla. Muž na výzvy nereagoval a pokračoval směrem na obec Vřesová. Během toho opakovaně přejel do protisměru, několikrát vjel na chodník, nerespektoval dopravní značení, do kterého i narazil, stejně jako do oplocení pozemku," popsal nám divoké pronásledování mluvčí policie.

     Honička ale neskončila ani poté, co muž s vozem zastavil. "Před Vřesovou muž s vozidlem zastavil, vystoupil a začal utíkat směrem do lesního porostu," pokračoval mluvčí policie.

     "Za prchajícím mužem se vydali policisté, kteří ho opakovaně vyzývali, aby zastavil, jinak bude použito donucovacích prostředků. Během pronásledování nakonec jeden z policistů využil svého oprávnění a po několika neuposlechnutých výzvách provedl ze své služební zbraně varovný výstřel.
     Pronásledovaný muž ještě několik metrů utíkal, ovšem po chvíli zastavil a následně byl policistou pod hrozbou namířené služební zbraně vyzván, aby si lehl na zem, což uposlechl."

     "Poté mu policisté na ruce přiložili služební pouta, zadrželi ho a převezli na obvodní oddělení v Chodově k dalším úkonům," pokračoval mluvčí policie.

     "Lustrací policisté zjistili, že pětatřicetiletý muž, který již v minulosti policejním hlídkám opakovaně ujížděl, má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel na 36 měsíců. Tento zákaz mu byl uložen v roce 2019, ovšem platný byl od dubna roku 2022, jelikož po udělení zákazu byl muž ve výkonu trestu odnětí svobody.
     Po zadržení byl muž vyzván, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a také testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Oběma testům se muž odmítl podrobit," doplnil mluvčí policie s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a v případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.     

     Při pronásledování muže, který policistům ujížděl zběsilou jízdou a ohrozil desítky účastníků silničního provozu, naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani dopravní nehodě.

Pubec.cz

Hlavní činností firmy je zprostředkování prodeje, koupě, pronájmu a nájmu všech typů rezidenčních nemovitostí určených k bydlení nebo k rekreaci, ale též nemovitostí pro komerčním využití jako jsou výrobní areály, skladové haly, administrativní budovy a jiné.