Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Při "výhodné" investici přišla o více než 80 tisíc korun

Další seniorka naletěla podvodníkům při nákupu kryptoměn

18. května 2022 16:49 , aktualizace 17:00

Podvodníci

     Stále častěji v poslední době informujeme o podvodech na seniorech, kteří se stanou obětmi podvodu při nákupu kryptoměn.

     Na začátku května telefonicky kontaktoval sedmaosmdesátiletou ženu z Plzně neznámý muž s výhodnou nabídkou na investování do kryptoměn. "Jednalo se o jednu z nejznámějších kryptoměn na světě a ženu možnost případného výdělku zaujala. Dále se tedy řídila telefonickými pokyny muže, který jí přiměl k nainstalování aplikace umožňující vzdálený přístup do jejího zařízení a taktéž mu přes webkameru poskytla k okopírování její platební kartu a občanský průkaz," popsala tisková mluvčí policie, jak žena naletěla s tím, že žena se navíc ještě přihlásila do svého internetového bankovnictví, čímž podvodníkovi přes výše zmíněnou aplikaci dala k dispozici přihlašovací údaje. Poté se ženě vybil mobilní telefon a komunikaci považovala za ukončenou, z internetového bankovnictví se tedy odhlásila a dál se tím nezabývala.
     "Po deseti dnech ale zjistila, že z jejího účtu byla neoprávněně převedena částka 77 tisíc korun a dále byly její platební kartou provedeny platby v celkové výši 230 dolarů, což je v přepočtu asi 5 500 korun," doplnila mluvčí policie.
     Žena celou věc nahlásila a policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

O podobném případu jsme informovali naposledy včera:

     V sobotu 14. května přijali policisté obvodního oddělení Radnice oznámení o dalším podvodu v internetovém prostředí.
     "Pětasedmdesátiletý muž oznámil, že byl podveden při nákupu kryptoměn. Zaujaly ho reklamy na sociálních sítích a reagoval na ně. Vyplnil svoji emailovou adresu i telefonní číslo a byl osloven přes komunikační platformu v mobilním telefonu," popsala začátek smutného příběhu mluvčí policie.
     Senior podle instrukcí třikrát zaslal finanční částku ze svého bankovního účtu a jednou nechal přes naistalovaný software AnyDesk pro vzdálený přístup provést převod finančních prostředků také ze svého účtu, vše se záměrem nakoupení kryptoměny.
     "Celkem se jednalo o čtyři případy převodu peněz a poškozený tak poslal neznámém pachateli více než 125 tisíc korun, aniž by požadovanou kryptoměnu získal," dokončila mluvčí s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a případem se dále zabývají.

     Policisté po pachateli pátrají a hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. 

Foto: Ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.