Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Policie případ faráře z Plzeňska odložila

Plzeňský biskup kněze odvolal a případ sexuálního šetřila církev i policie

6. února 2020 13:24 , aktualizace pátek 3. dubna 14:14

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

AKTUALIZACE 3.března:
     Policie případ faráře z Plzeňska odložila, sexuální zneužívání se neprokázalo.

Původní článek:
     Policisté šetří případ sexuálně motivované trestné činnosti, z které je podezřelý Ireneusz F., který pracuje více než dvacet let jako farář Římskokatolické církve v Dolní Bělé. 
     Plzeňský biskup Tomáš Holub na základě této informace rozhodl o uvolnění muže z funkce faráře farnosti Dolní Bělá a Ledce a uvedl, že uvolnění faráře z funkce a zdržení se jeho veřejného kněžského působení do konce vyšetřování je z preventivních důvodů. Další kroky pak podle Holuba budou záležet na výsledku vnitrocírkevního vyšetřování a vyšetřování orgánů činných v trestním řízení.
     K spáchání trestné činnosti, ze které je muž podezřelý, mělo dojít při výkonu kněžské služby. Mluvčí policie nám potvrdila, že policisté přijali trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestné činnosti mravnostního charakteru, ale odmítla k tomuto případu uvést jakékoli další podrobnosti.
     Obyvatele obce, zejména ty starší, informace o odvolání kněze velice překvapila. "Je tu spoustu let, nikdy jsem o něm neslyšela nic špatného a ani nikdo z mých známých nevěří, že by něco skutečně udělal," uvedla dnes jedna z obyvatelek Dolní Bělé.

Foto: Obec Horní Bělá

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.