Foto

Pro telefon do Plazy vyrazil s bourací palicí

Značně agresivní maskovaný pachatel se pokusil vykrást automat a napadl i ostrahu

středa 10. července 11:22 , aktualizace 12:40

Krádež Napadení

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     K pokusu o krádež došlo dnes kolem půl šesté ráno v nákupním centru Plaza v Plzni. Zatím neznámý muž zatoužil po mobilním telefonu Iphone ze zábavního výherního automatu Buldozer, umístěného v podzemní chodbě z nákupního střediska do garáží. Přístroj se dá získat poctivě tak, že po vhození mince je nutné v časovém limitu nastavit výsuvné rameno proti příslušnému otvoru. Muž se dnes ráno ale vypravil k automatu vybaven nikoli penězi, ale obouruční bourací palicí vážící několik kilogramů a maskovaný tmavým oblečením, čepicí a šátkem přes obličej. 
     Pachatel palicí rozbil čelní sklo automatu, k vytouženému telefonu se mu však nepodařilo se dostat, protože automat je proti podobným pokusům samozřejmě zabezpečen, výhry jsou skryty ještě za pevným plexisklem a při jakékoli neoprávněné manipulaci s automatem se navíc uzamkne výdejní otvor. Současně také ihned zareagovala ostraha nákupního centra a za pachatelem vyrazila. Muž, když strážné uviděl, se tak s prázdnou dal na útěk.
     Strážní prchajícího zloděje pronásledovali a jednomu z nich se podařilo ho dohnat u Nového divadla. Muž se ale nehodlal vzdát a i na tuto variantu byl připraven. Proti strážnému použil slzný sprej a pokračoval v útěku směrem na Sady Pětatřicátníků.
     I přes silnou bolest očí strážný alespoň za zlodějem nasměroval přivolanou policejní hlídku.
     "Když jsem jela okolo půl 6 kolem Plazy, tak chlap, který si držel hlavu, zastavil policejní hlídku, ta okamžitě vyjela právě na sady. Pak následovalo dalších asi 6 policejních aut," popsala nám čtenářka.
     Strážný byl poté transportován záchrannou službou k ošetření do nemocnice.
     "V současné chvíli vyhodnocujeme kamerové záznamy a po pachateli intenzivně pátráme," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto z místa, úvodní ilustrační

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.