Foto Video

Slovenský gang tři dny terorizoval obchodníky v Plzni

Podívejte se na video, napadli nebo okradli povedení bratři i Vás?

čtvrtek 23. května 12:10 , aktualizace 12:10

Cizinci Krádež Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


Vykradená Žabka, napadený zákazník

     V úterý jsme informovali o případu krádeže tržby z pokladny v prodejně Žabka v Tylově ulici v Plzni, ke kterému došlo v pondělí 20. května před jedenáctou hodinou večer.
     Nám se podařilo zjistit, že celá krádež byla zřejmě velmi dobře naplánována a zorganizovaná. Jeden z mužů, podle našich informací Slovák, totiž nejprve odlákal prodavače do zadní části prodejny, kde se dotazoval na zboží chybějící v regále. V tu chvíli vstoupil do prodejny druhý muž, s naprostou samozřejmostí a neuvěřitelnou dávkou drzosti si došel za prodejní pult a zde vykradl pokladnu. Zcela ignoroval, že kolem chodili zákazníci a z pokladny odcizil 28 tisíc korun. Když si jeho podezřelého chování všiml mladý zákazník, Slovák na něj okamžitě začal být agresivní, vyhrožoval mu a zastrašil ho. Poté, co zahnal zákazníka, se zloděj jako by nic zapojil do hovoru mezi prodavačem a svým komplicem. Následně oba muži z prodejny odešli, nasedli do vozu a odjeli směrem do centra.

Havarovali, zranili nevinného a uprchli

     Když pachatelé vyjížděli s vozem Audi A8 vysokou rychlostí z Husovy ulice na Klatovskou třídu, podle všeho přehlédli přijíždějící Škodu Superb, které nedali přednost a doslova jí smetli. Náraz Škodu odhodil na chodník u Divadla J. K. Tyla a její řidič při něm byl zraněn. 
     Oba zloději ale bez ohledu na nehodu i zraněného muže nechali Audi stát na místě a vydali se na útěk Smetanovými sady směrem k náměstí Republiky. Protože se za každou cenu chtěli vyhnout zadržení a chtěli co nejvíce ztížit možnost identifikace, odhazovali cestou oblečení a u „branky“ od bezdomovců získali bundy, v kterých pokračovali v útěku. 
     Po obou mužích začali pátrat policisté včetně psovoda a na místo dopravní nehody vyjely všechny záchranné složky. Zraněného řidiče Škody transportovali záchranáři do nemocnice a na místo dorazil výjezd kriminální policie a technik k zajištění veškerých stop, jako například vypadlý nůž nebo v parku odhozená mikina. 
     Nabourané Audi na převozních značkách poté policisté zapečetili a odvezli k dalším úkonům.

Vykradený svatební salon

     Následující den, tedy v úterý, si Slováci vytipovali další oběť, tentokrát prodavačku ve svatebním salonu Lady S v Pražské ulici v Plzni. Do akce šel tentokrát jen jeden z mužů, ten s černým ostrůvkem vlasů na hlavě, a s sebou si vzal na pomoc ženu, také Slovenku. Tato žena pod záminkou nákupu svatebních šatů odlákala pozornost prodavačky a Slovák mezitím vnikl do zázemí prodejny, odkud odcizil několik snubních prstenů, mobilní telefon a peněženku prodavačky s finanční hotovostí ve výši 1 700 Kč. 

Dopadení muže a ženy

      Poté, co prodavačka ve svatebním salonu krádež zjistila, ihned zalarmovala policii, která dle popisu osob oba zloděje, tedy muže i ženu, nedlouho po činu vypátrala a zadržela. Po předvedení zadržených na obvodní oddělení Plzeň-střed policisté zjistili, že zadržený zloděj je zároveň i pachatelem krádeže finanční hotovosti z pokladny Žabky z pondělního večera.
     K objasnění pomohly zejména kvalitní kamerové záznamy z dané prodejny potravin, kdy na základě předložených důkazů se zadržený ke krádeži doznal. Policisté z obvodního oddělení Plzeň-střed sdělili třicetiletému muži i třiatřicetileté ženě podezření z přečinu krádež spáchaného formou spolupachatelství. Oba zadržení nyní čekají v policejní cele na rozhodnutí soudu, kdy v případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Pátrání

      Dle našich informací jsou pachatelé bratři David a Marek Jilly z Trnavy. Po druhém z bratrů, tom holohlavém, policisté stále intenzivně pátrají. Na jednoho z bratrů byl vydán zatykač i na Slovensku a on sám se na svém profilu chlubí fotografiemi od soudu.

Fotogalerie celého případu:

O výše uvedené nehodě jsme informovali v článku:

Od nehody i zraněného utekli a při útěku odhazovali oblečení

Od nehody i zraněného utekli a při útěku odhazovali oblečení

21. 05. 2019, 11:32, aktualizace 21. 05. 2019, 12:59

Pachatelé ujíždějící z místa činu v centru Plzně smetli jiný vůz


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.