Foto Video

"Já neřídil," tvrdil opilý muž se zákazem řízení

Přímo před kamerou si řidič přelezl na místo spolujezdce a pak vítězoslavně tvrdil, že on je nevinný

Autor: Jana Holá úterý 4. června 18:52 , aktualizace středa 12. června 12:29

Alkohol Zadržení pachatele

Partner článku – G.O.A.T.


     V pondělí před desátou hodinou večer spatřila hlídka strážníků Městské policie Plzeň ze služebny Bory vozidlo VW New Beetle rychle se řítící křižovatkou Edvarda Beneše x Samaritské. Řidič jel velmi zmateně a kličkoval vozovkou.

     Strážníci se za vozem pochopitelně rozjeli, protože vzniklo podezření, že řidič není v pořádku a zřejmě je pod vlivem nějaké návykové látky.


     V ulici 17. listopadu vozidlo zastavili a nejen strážníci, ale hlavně jejich kamera, sledovali artistický výkon řidiče, jak přelézá na sedadlo spolujezdce, zatímco skutečný spolujezdec vystupuje z vozu s lahví alkoholu v ruce. Poté, co se řidič konečně z auta přes sedačku spolujezdce vyhrabal, strážníkům se snažil vysvětlit, že on neřídil.

      Strážníci velice rychle zjistili, proč se čtyřiačtyřicetiletý muž tak moc snažil. Měl totiž platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Muž nejprve souhlasil s dechovou zkouškou, ale pak se rozmyslel a test odmítl.  

     Celou událost si proto s podezřením na spáchaný trestný čin na místě převzali policisté.

      Samotné odmítnutí dechové zkoušky pak vyjde muže velmi draho, od 1. ledna letošního roku totiž vešla v platnost novela zákona o silničním provozu, která mimo jiné ukládá i vyšší sankce a tresty za odmítnutí dechové zkoušky. Sankce za toto odmítnutí nyní se zvýšila na 75 000 Kč a místo zákazu řízení až na dva roky si přestupce nezajezdí až tři roky.

Foto, video: MP

G.O.A.T.

Naše realitní kancelář je tady, abychom vám pomohli uskutečnit vaše sny o novém bydlení. S mnohaletými zkušenostmi na trhu s nemovitostmi jsme se stali spolehlivým partnerem pro prodej, pronájem a správou nemovitosti.