Foto Video

Mercedes doslova vletěl do vozidel v protisměru

Muže od vážné dopravní nehody transportoval v kritickém stavu vrtulník LZS

středa 30. ledna 15:58 , aktualizace 21:36

Doprava Nehody Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.


     Dnes v půl třetí odpoledne došlo k vážné dopravní nehodě v Kozolupech, kde vůz Mercedes s přívěsným vozíkem nečekaně přejel do protisměru a střetl se s vozy Volkswagen Caddy a Ford Ranger firmy Povodí Vltavy. "Viděl jsem to na vlastní oči, Mercedes na rovince bez jakéhokoli důvodu a bez brzdění vjel do protisměru a sestřelil dvě auta. Myslel jsem si, že je buď ožralý, zfetovaný nebo to udělal schválně. Jenže pak někdo otevřel jeho dveře a uvnitř seděl mohutnější hodně starý řidič, neměl žádné známky zranění, měl protočené oči v sloup a byl asi po infarktu či mrtvici," popsal přímý svědek.
     "Devětašedesátiletý muž s vozidlem značky Mercedes a z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde zavadil o vozidlo značky Ford Ranger, pokračoval v jízdě a čelně narazil do jedoucího vozidla značky VW Caddy," sdělila nám tisková mluvčí policie.
     Podle dalších svědků řidič Mercedesu nedýchal a na pomoc mu okamžitě přispěchali osádky obou nabouraných vozů.
     "Ten pán byl na sedačce úplně bezvládný, vypadal jako mrtvý, okamžitě jsem volal záchranku a mezitím mu pomáhala osádka z Fordu. Pak přiběhla ještě nějaká místní žena a podle pokynů tísňové linky jsme všichni zahájili resuscitaci," řekl nám řidič Volkswagenu. 
     Na místě jsme mluvili jak se zasahujícími laiky, svědky, tak i později s profesionály. Podle všech by muž bez bleskového zásahu laiků zřejmě nepřežil. Veliké poděkování patří i starší ženě, která na místo přiběhla a převzala vedení resuscitace. Později se ukázalo, že jde o místní zdravotní sestřičku z ordinace Mudr. Lorense. Zraněný řidič měl svým způsobem štěstí, že k nehodě došlo právě před jejím domem.
     Na místo vyrazily všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS z Líní. Hasiči zajistili místo nehody, asistovali záchranářům při resuscitaci a následném transportu pacienta k vrtulníku, který musel přistát asi o tři sta metrů dál u místního hřbitova.   
     "Letecká záchranná služba transportovala muže v kritickém stavu po resuscitaci na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín, patrně na podkladě zdravotní indispozice před nárazem," uvedli záchranáři.
     Ostatní účastníci nehody vyvázli bez zranění.
     Na místě jsme nakonec mluvili i se zdravotní sestrou, která resuscitaci vedla. Sestřička velmi ocenila práci všech na místě, podle ní včasná a bezchybná první pomoc obnovila životní funkce pacienta ještě před příjezdem záchranných složek.
     Silnice byla v obou směrech uzavřena, dopravní nehodu dále šetří policisté.

AKTUALIZACE 21:30: 

     Všem zúčastněným jsme na místě slíbili, že je budeme v rámci možností informovat o vývoji zdravotního stavu muže, na záchraně jehož života se podíleli. Samozřejmě zatím nic není vyhráno, ale podle posledních informací starých sotva pár minut muž žije.

Foto čtenář a KP

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!