Foto

Rumun před školou přepadl a okradl teprve jedenáctiletou holčičku

"Ti policajti jsou zase brutální na nějakého chudáka!"

17. září 2018 12:38

Partner článku – Mraknet

     Včera odpoledne byla před půl druhou odpoledne u 13. základní školy v Plzni v Habrmanově ulici přepadena a okradena teprve jedenáctiletá holčička. "Bylo tam několik policejních aut. Říkala mi to spolužačka mé dcery, která to vše viděla, když šla s kamarádkami z tělesné výchovy. Ta přepadená holčička seděla v policejním autě a policisté říkali do vysílačky, že se mělo se jednat o někoho tmavé pleti. Co se tam stalo? Chceme chránit naše děti a vědět více informací," uvedla nám jedna z rozhořčených maminek a přiložila uvedené fotografie, které jedno z dětí pořídilo.
     Nám se podařilo zjistit, že si neznámý muž před školou vytipoval bezbrannou dívku, oslovil jí, vyškubl jí mobilní telefon a z místa utekl. Před školou se okamžitě sjelo několik hlídek policie, zjistili od vyděšené holčičky co se stalo i popis pachatele a okamžitě začali po podezřelém pátrat.
     Policisté z OHS předvedli kus dobré policejní práce a během chvíle u Lokomotivy na Slovanech pachatele vypátrali a zadrželi. Dle našich informací se jedná o Rumuna. 

Aktualizováno:
     "Pachatel si jako cíl vybral nezletilou dívku, která seděla na lavičce a v ruce držela svůj mobilní telefon. Muž dívku oslovil cizí řečí a v domnění, že ji žádá o informaci o aktuálním čase, mu následně ukázala displej aparátu. Této příležitosti pachatel využil, z ruky dívce vytrhl její mobilní přístroj, který si uschoval do kapsy od mikiny a z místa utekl.
     Přivolané policejní hlídky začaly po muži intenzivně pátrat nejen v blízkém okolí. Díky rychlé reakci nahlášeného protiprávního jednání dívenky a jejího udaného popisu pachatele, byl muž vypátrán a zadržen po necelých 18 minutách od spáchání protiprávního jednání, a to před multifunkční sportovní halou v Plzni na Slovanech.
     Policisté 22letému muži sdělili podezření z přečinu krádeže a případem se dále zabývají. V případě uznání viny mu v pravomocném rozhodnutí hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,"
uvedla nám dnes mluvčí policie.

dodatek:

Uvědomělá občanka zasahuje

     Žijeme ve smutné době. Během toho, co policisté zadrželi a poutali pachatele přepadení této malé holčičky, našla se jakási uvědomělá občanka, která neopomněla dojít k probíhajícímu zákroku a aniž by tušila, co se zde odehrává nebo koho policisté zadrželi, vynadala zasahujícím, že jsou "zase brutální na nějakého chudáka."      

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.