Foto

Rumunské pašeráky odhalil Doník

Hned ve dvou případech celníci objevili tisíce pašovaných cigaret

12. února 2021 10:59 , aktualizace 11:33

Cizinci

Partner článku – Jídlonoš

     V pátek 29. ledna si hlídka mobilního dohledu celníků na dálnici D5 nedaleko Rozvadova vytipovala ke kontrole dodávku s rumunskou registrační značkou. Vozidlo celníci zastavili a za pomoci služebního psa podrobili na kontrolní hale důkladné vnitřní kontrole.
     Na vyhledávání tabákových výrobků speciálně vycvičený služební pes Don označil cestovní kufr v přední části ložné plochy nákladového prostoru dodávky, kde se následně potvrdily ukryté desítky kartonů cigaret s rumunskými kolky. 

     Přesně o týden později, v pátek 5. února, kontrolovali celníci opět rumunskou dodávku a i v tomto případě Doník označil místo v dodávce, tentokrát bílé igelitové tašky pod třetí řadou sedadel, které obsahovaly opět desítky kartonů cigaret s rumunskými kolky. 

     "V obou případech bylo u kontrolovaného zboží výrazně překročeno povolené limitní množství pro dovoz cigaret a zároveň řidiči nebyli schopni na výzvu celníků předložit jakékoli nabývací či přepravní doklady prokazující jejich zdanění. Podle výpovědi řidičů směřovaly obě zásilky do Londýna," uvedla tisková mluvčí celníků.
     Celníci zboží zadrželi, převezli do skladů Celní správy ČR a oba případy budou dále šetřeny ve správním řízení.

Foto Celní správa

 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí