Foto

S více než dvěma a půl promile nezvládl řízení

Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky

9. listopadu 2020 10:27

Alkohol Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Včera před polednem došlo ve Kdyni v Markově ulici k dopravní nehodě, při které řidič naboural zaparkované auto.
     "Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla Volkswagen Passat jedoucí od ulice Rýzmberská přejel do protisměru a čelně narazil do zadní části zaparkovaného osobního vozu Hyundai," popsala tisková mluvčí policie s tím, že při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob.
      Ačkoli škoda na vozidlech byla relativně nízká, řidič zodpovědný za nehodu si zadělal na veliký problém. Přivolaným policistům totiž nejen, že nepředložil řidičský průkaz, ale ukázalo se, že je těžce opilý.
      "Muž se na výzvu policistů dobrovolně podrobil odbornému měření ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem. Dechová zkouška provedená elektronickým přístrojem byla s pozitivním výsledkem 2,31 promile alkoholu v krvi, opakovaná zkouška ukázala 2,60 promile alkoholu v krvi," uvedla mluvčí policie.
      Policisté řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a případem se policisté Dopravního inspektorátu Domažlice dále zabývají.

Foto PČR

 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.