Seniorce zachránil život mobil a rozvaha

Se starší ženou se utrhl svah, držela se kořenu a visela nad řekou

úterý 27. září 10:17 , aktualizace 10:51

Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V úterý 20. září odpoledne vyrazila pětašedesátiletá žena z Nezvěstic do lesa na houby. Když si při návratu domů chtěla zkrátit cestu pěšinou ze svahu k řece, utrhla se pod ní podmáčená zem a ona sjela přibližně patnáct metrů ze strmého svahu. Život ženě zřejmě zachránilo pouze to, že se pohotově zachytila kořenu stromu, ale stále visela na svahu a hrozil jí pád do řeky pod ní. 

     Seniorka se asi dvě hodiny marně snažila vyškrábat po kluzkém svahu, ale bohužel marně. Naštěstí ale žena u sebe měla telefon, takže se obrátila s žádostí o pomoc na policii.

     "V 19:20 hodin na základně přijatého oznámení na linku 158, vyslal operační důstojník operačního střediska dvě policejní hlídky oddělení hlídkové služby a obvodního oddělení Plzeň 2 na pomoc pětašedesátileté ženě, která se během procházky v lese, kde hledala houby, nemohla vrátit zpět na lesní cestu v okolí obce Nezvěstice," popsala tisková mluvčí policie začátek pátrací akce s tím, že operační důstojník s oznamovatelkou po celou dobu komunikoval a vyslaným hlídkám průběžně upřesňoval polohu, kde by se mohla oznamovatelka nacházet. Žena totiž nebyla schopna zcela přesně určit, kde se nachází.

      Obě hlídky dorazily k vodojemu na konci Nezvěstic a rozdělily se na dvě ramena lesní cesty. Operační důstojník v tu chvíli instruoval ženu, aby poslouchala, zda neuslyší sirénu a informovala ho případně, jestli se zvuk přibližuje nebo vzdaluje.
     Tímto způsobem se postupně podařilo zužovat oblast pátrání, až se hlídky v nepřístupném terénu k uvízlé ženě přiblížili natolik, že policisté zaslechli její křik, ke kterému byla vyzvána operačním důstojníkem.
      Když policisté pod svahem uvízlou ženu nalezli, spustili k ní ke stromu uvázané lano, jehož pomocí se jí, samozřejmě za stálého jištění policistů, podařilo se dostat zpět na rovnější povrch.

      "Policisté ženu doprovodili na zpevněnou cestu o přibližně 120 metrů dále a vzhledem k jejímu věku i době strávené venku na místo přivolali záchranáře, kterým ji předali" zakončila mluvčí policie.

Foto: Ilustrační

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.