Aktuálně Foto Video

Sebevrah vylezl na Houserovu stavbu, pořezal se a chtěl skočit

Dramatická záchranná akce na Rokycanské v Plzni právě skončila

8. září 2018 20:10 , aktualizace 22:27

Sebevraždy

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Sobotní noc začala dramatickou záchrannou akcí. Před osmou večer vyjely všechny záchranné složky na Rokycanskou třídu k sedmipodlažní kontroverzní stavbě Davida Housera, o které často píšeme v souvislosti s bezdomovci či drogami.
     Nožem vyzbrojený muž vylezl na nejvyšší terasu budovy a začal vyhrožovat sebevraždou. Střídavě se po střeše terasy procházel nebo si sedal na její okraj. Později vytáhl nůž a začal se řezat do zápěstí.
     Za mužem narozeným v roce 1987 na střechu vylezli policisté, navázali s ním komunikaci a uklidňovali ho. Hasiči zatím připravovali různé varianty záchranné akce. Na místo dorazil i muž, který se o místní komunitu bezdomovců stará a uvedl policistům, že muž na střeše nezvládá rozchod s dívkou a zřejmě bude i předávkovaný. 
     Na místo o chvíli později dorazil i policejní vyjednavač, který za mužem vylezl na střechu a zahájil vyjednávání. Vyjednavač dokázal muže uklidnit a pak i přesvědčit, aby se střechy dobrovolně slezl. Muže následně převzali uniformovaní policisté a za jejich asistence byl transportován do nemocnice na psychiatrii. 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.