Foto

"Siamské" škodovky a strom poražený Dřevotrustem

U dvou nezvyklých nehod dnes zasahovaly záchranné složky

10. září 2018 14:08 , aktualizace 14:26

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Optika BORY

     K drobné dopravní nehodě došlo dnes před půl devátou ráno v ulici Otýlie Benýškové v Plzni, kde po zadním nárazu zůstaly dva vozy Škoda. Tato nehoda se obešla bez zranění a obešla by se zřejmě i bez asistence záchranných složek, ale auta se do sebe zaklínila tak pevně, že nebylo možné je od sebe oddělit. Pracovník odtahové služby si tak byl nucen na místo zavolat hasiče. Ti museli pevně v sobě vězící Škodovky nakonec odtrhnout pomocí navijáků odtahového a hasičského vozu.

     Titíž hasiči pak vyjížděli společně s policisty a záchranáři na křižovatku ulic Jateční a Chrástecká v Plzni, kde došlo ke střetu dvou vozů před polednem.
     Podle informací z místa zde řidič vozu Škoda vjížděl do křižovatky z Chrástecké ulice a odbočoval vlevo s tím, že ho řidič, přijíždějící zprava po Jateční do odbočovacího pruhu, pouští. Vjel tedy do křižovatky, ale nedal přednost vozu Renault, který přijížděl také zprava, průběžným pruhem. Došlo ke střetu vozů, jehož následkem byla zcela zdemolována přední část Renaultu. Škoda po nárazu pokračovala přes chodník na trávník, kde nejprve srazila vzrostlý stromek a po ujetí asi třiceti metrů se zastavila o další. 
     Při střetu utrpěli zranění oba řidiči a po ošetření byli transportováni do nemocnice. 
     Řidič Renaultu může mluvit o obrovském štěstí, při střetu se mu totiž ze zadní sedačky uvolnila dětská autosedačka, která přeletěla až k přednímu sklu, které rozbila. Takovýto předmět se při autonehodě může stát doslova smrtícím projektilem.


  

Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.