Foto Video

Šílený medik prováděl úděsné pokusy na psu

Mladý muž z Plzně Artuše zfetoval a málem umučil, teď ho vyšetřují kriminalisté a o život psíka musela bojovat veterinářka

čtvrtek 16. července 20:47 , aktualizace 22:26

Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

Minulý týden jsme se setkali s případem, který v Plzni zřejmě nemá obdoby. Již se zde řešila obří množírna, ale amatérské a pavědecké pokusy na omámeném psu zde skutečně ještě nepamatujeme.

     Student pátého ročníku lékařské fakulty pětadvacetiletý M.Š. z Plzně si pořídil psa jménem Artuš rasy Jack Rusell teriér a začal na něm provádět údajné lékařské pokusy, za které by se ale nemusel stydět ani doktor Mengele.
     Nebohé zvíře muselo nevýslovně a úděsně trpět. Mimo jiné mělo například zlomenou stehenní kost, zanícené poškození rohovky a hluboké, zhnisané rány, nekrotickou tkáň či poleptanou pokožku.

Jak student dokázal nebohé zvíře zřídit, se můžete podívat sami na přiloženém videu i fotodokumentaci


Proč k tak šílenému týrání došlo?

     Případ nyní šetří plzeňští kriminalisté a ti zajisté brzy naleznou odpověď i na tuto otázku. Zatím jsou dvě verze. Podle té první to M.Š. dělal proto, že při studiu pracuje v Biomedicínském centru a na psovi prováděl lékařské pokusy, dále drenáže či punkce. Student také psíka permanentně držel pod lékem Tramal, který si zřejmě nelegálně opatřoval v zaměstnání. To, že psu podával Tramal, pak sám přiznával v mailech. Zarážející je také, že student M.Š. sám sebe tituluje MUDr. ačkoli na tento titul samozřejmě nemá právo.

    Podle člověka, který M.Š. zná osobně, může ale být důvod týrání psa i jiný: "On je psychicky nemocný a měl by se léčit. Myslím, že si vsugeroval, že má pes nějakou nemoc a myslel si, že ho léčí. Já jen doufám, že konečně někomu dojde, že je nemocný a nestane se lékařem. Hlavně tam prosím nepište moje jméno, on je M. doopravdy šílený a mohl by se mstít," uvedl nám muž, jehož totožnost má redakce k dispozici.

     Této verzi by odpovídalo, že muže nechvalně znají ve většině plzeňských veterinárních ordinacích. Muž totiž veterináře opakovaně navštěvoval a uváděl, že sám u zvířete diagnostikoval různé nemoci, jednalo se na příklad o kýlu, zánět žláz, píštěl, kožní problémy kvůli kterým celé zvíře oholil, nafukování stehna plyny, které mu sám odváděl jakousi trubičkou a další.
     Plzeňští veterináři se zprvu snažili studentovi vysvětlit, že se mýlí, ale ten nevěřil a pejska si léčil sám. Podle našich informací docházel muž minimálně do ordinací Veterinární klinika Zodiacus, RPVET či na Veterinární kliniku Kleisslova.

Záchrana psa 

     Psa naštěstí nalezl příbuzný šíleného vědátora, a když viděl, v jakém je stavu, neváhal a trpící zvíře převezl na veterinu, čímž mu zachránil život. "Takto záměrně zřízeného psa jsem za svou kariéru ještě neviděla, po celém těle měl nekrotická ložiska, které jsme již v anestezii odstranili, či zlomenou stehenní kost", uvedla nám veterinářka, která tak úspěšně vybojovala první bitvu o psí život. "Je to ale běh na dlouhou trať. Pejska čeká nejen dlouhá léčba jeho zranění, ale i léčení jeho psychiky, protože zvíře samozřejmě trpí obrovským strachem z lidí," dokončila ještě veterinářka.

Vraťte mi psa nebo vás budu žalovat!

    Když jsme článek připravovali, dozvěděli jsme se další zcela nepochopitelnou věc. Student si vůbec nepřipustil, že udělal něco špatného, necítí vinu a chce psa zpět.
     Veterinářka, která se momentálně o Artuše stará, mu věnuje soustavnou péči a jeho rány musí čistit několikrát denně, je bohužel soustavně atakována telefonáty a návštěvami studenta, který žádá okamžité vydání zvířete zpět. Když veterinářka odmítla, neváhal si student najmout právníka a vyhrožovat žalobami. 
     Veterinářka se tady musela obrátit na Krajskou veterinární správu, která samozřejmě její rozhodnutí psa nevydat posvětila. 

Policie studenta vyšetřuje pro podezření z týrání zvířat 

    Případem se samozřejmě začali zabývat i plzeňští kriminalisté a již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Týrání zvířat. "Po prvotním šetření a následném prověřování byla věc pro svojí závažnost postoupena službě kriminální policie a vyšetřování, kde se případu věnuje specialista dané problematiky. V případu je pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat prověřována osoba pětadvacetiletého muže," uvedla tisková mluvčí policie.

     Případ samozřejmě budeme dále sledovat. 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.