Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Další vážná nehoda, na místě šest zraněných a dítě předškolního věku museli resuscitovat

Malé dítě do nemocnice transportovali v kritickém stavu a o jeho život nyní bojují lékaři

Autor: Petr Novák neděle 31. března 16:42 , aktualizace 19:19

Doprava Nehody

 
    Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo k další dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. 19, tentokrát u Vlkova a bohužel šlo o velmi vážnou nehodu.

     Z místa byl hlášen čelní střet vozidel s vážným zraněním více osob včetně dítěte, takže k nehodě opět vyjely všechny záchranné složky.

     Záchranáři si společně s hasiči na místě převzali šest zraněných osob, kdy byla nutná resuscitace dítěte ve věku necelých pěti let. Hasiči dále zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali unikající provozní kapaliny.

     "Záchranáři událost řešili v režimu hromadného postižení osob, na místě tedy zasahovalo celkem pět našich vozů. Nacházelo se zde šest zraněných osob včetně jednoho dítěte. Čtyři muži středního věku utrpěli středně těžké zranění, tři byli při vědomí transportováni na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín a jeden do Fakultní nemocnice Bory. Žena středního věku pak byla s lehčím zraněním transportována do Fakultní nemocnice Lochotín.
     U dítěte ve věku asi pěti let se záchranářům povedlo po kardio-pulmonální resuscitaci obnovit životní funkce a bylo v kritickém stavu transportováno na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín,"
uvedla nám mluvčí záchranářů

     Policie nehodu na místě šetří, čekáme na jejich zprávu a po obdržení ji samozřejmě doplníme.

     Podle svědků mělo k nehodě dojít tak, že řidič s BMW jel směrem na Vlkov, dle svých slov asi usnul, přejel do protisměru a čelně narazil do vozu Audi. Tento muž také jako jediný vyvázl bez zranění.

    Velké poděkování bezesporu patří záchranáři či zdravotníkovi, který tudy náhodou projížděl v době svého volna, u nehody zastavil, začal organizovat záchrané práce a sám se věnoval zraněnému dítěti.

Aktualizace:

     "Od dnešních odpoledních hodin se zabýváme dopravní nehodou, ke které došlo na silnici č. I/19. Řidič vozidla BMW narozený v roce 2000 jel ve směru jízdy od Plzně na Spálené Poříčí. Podle dosud zjištěných skutečností přejel z důvodu mikrospánku před obcí Vlkov do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem tovární značky Audi, které řídil řidič narozený 1994.
     Při dopravní nehodě se zranily tři osoby ve vozidle BMW narozené v letech 1993, 2001, 1976 a tři osoby z vozidla Audi narozené v letech 1994, 2018 a 1998.
     Dechová zkouška provedená u řidiče vozidla BMW byla negativní, u řidiče z vozu Audi nešla z důvodu jeho zranění provést a byl proto nařízen odběr krve ke zjištění, zda nebyl během jízdy ovlivněn alkoholem,"
doplnila mluvčí policie s tím, že věc si na místě převzali kriminalisté z územního odboru Plzeň - venkov, kteří se příčinou a dalšími okolnostmi nehody nadále zabývají. 

     Komunikace byla po dobu záchranných prací zcela uzavřena.


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.