Štědrý den začal střelbou. Zfetovaný mladík v odcizeném autě najížděl do policistů, ti museli střílet.

Čtenáři KRIMI-PLZEŇ, děkujeme vám! Díky vám byl dopaden pachatel, o jehož nebezpečnosti svědčí i to, že policisté museli při zastavování vozidla použít střelbu.

24. prosince 2014 12:55

Zbraně

KRIMI-PLZEŇ zveřejnila žádost Policie ČR o informace k výskytu hledané osoby a již do dvou hodin po vydání pátrací relace nám dva z vás volali a předali informace vedoucí k dopadení. Jen dvě hodiny stačily našim čtenářům ke zjištění místa pobytu podezřelého a za další dvě hodiny zaklapla pouta na jeho rukou.

Informace, které jsme dostali, sdělovaly přesnou adresu, kde se mladík schovával, s kterými osobami se nyní pohybuje a dokonce i jakým vozidlem jezdí. Šlo o vůz Fiat Punto, které mladý muž odcizil v Plzni. Veškeré tyto informace jsme samozřejmě ihned předali policii.

Policisté, kteří se vydali muže zadržet, ho potkali cestou od úkrytu, ve výše uvedeném vozidle. Mladík samozřejmě, jak je dnes bohužel dobrým zvykem, nedbal výzvy k zastavení a začal ujíždět. Podrobnosti dramatické honičky zatím uvádět nemůžeme, ale jisté je, že mu v pokusu ujet nevadila ani absence gumy na zadním kole.

Riskantní a nebezpečná jízda skončila havárií do protijedoucího vozidla, jehož posádka naštěstí vyvázla bez zranění. Policisté mladíka samozřejmě okamžitě zadrželi, poskytli první pomoc a předali záchranářům. Dle stavu předního skla odcizeného vozu je jasné, že nepoužil bezpečností pás a mimo jiné utrpěl zranění hlavy. Asi nikoho nepřekvapí informace, že mladík byl pod vlivem drog.

Aktualizace původního článku:

Mozaika příběhu se nám postupně skládá, svědci z místa nám volali a popisovali, že vozidlo ujíždělo přes několik vesnic, od vsi, kde se mladík skrýval, až před Úněšov, kde byl dopaden. Cestou se vozidlo motalo v kruzích, takže místní obyvatel potvrzoval, že kolem jeho domu jel dokonce dvakrát.
"Policisté ho v klidu sledovali, neustále dávali výzvy k zastavení, na které muž nedbal a tak mu do cesty postavili zátaras ze služebních vozidel." uvedla tisková mluvčí policie.
Mladík, který byl ale pod vlivem pervitinu, se nebál ničeho. Vše mu bylo jedno a jízdou neváhal ani ohrozit na životě policisty u zátarasu. "Policisté nakonec museli použít zbraň, nejprve vystřelit do vzduchu a pak i do kola ujíždějícího vozu." popsala zákrok kolegů mluvčí.
Vše bylo ale marné, muž ztratil jakékoli zábrany a ujížděl i s prostřelenou pneumatikou. Za vozidlem prý létaly metrové gejzíry jisker od ráfku, ale muž stále jel, pokusil se najet do dalšího policisty a opět tedy zazněl výstřel. Jen o pár kilometrů později naboural do protijedoucího vozidla, ale i přes své zranění se dal na útěk, skočil do rybníka a pokusil se uplavat.

Jeho útěk definitivně ukončil až služební pes, který mladíka zadržel.


Mladý muž svou šílenou jízdou ohrozil desítky lidí, kteří v té době jeli kolem, či šli přes vesnice a samozřejmě životy všech policistů. Vše mu bylo jedno a naštěstí je již v policejní cele, kam bezesporu patří. Pro všechny zúčastněné policisty je skvělou zprávou, že nad ránem byl zákrok, použití zbraně i služebního psa, vyhodnocen jako oprávněný.


KRIMI PLZEŇ mluvila i s majitelem odcizeného auta: „Chudák naše auto, myslel jsem, že jsem frajer, ale jak jsem viděl ty fotky auta, mám skoro v očích slzy, měli jsme ho rádi a dost jsme v něm zažili. Auto nám ukradl tak, že nám „kamarád“ sdělil, že se stěhuje a nemá kde přespat, my mu nabídli azyl, já jsem mu dal svoje poslední pivo z ledničky a on se takto odvděčil. Děkuji KRIMI-PLZEŇ a Policii ČR za rychlé dopadení!“