Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Strážníci zajistili dva celostátně hledané a zachránili pět týraných koček

Žena kočky nechala strádat hladem a žízní a sama přitom byla v celostátním pátrání

5. ledna 2023 14:49 , aktualizace 15:03

Bezdomovci Městská policie Zvířata

     Strážníci Městské policie Plzeň včera zajistili hned dvě osoby v celostátním pátrání.

     Prvního hledaného strážníci objevili při hlídkové činnosti ve stanovém městečku bezdomovců v Borské ulici v Plzni. 
     "Z místní a osobní znalosti strážníci věděli, že čtyřiatřicetiletý muž patří k osobám v právním zájmu policistů, což se jim také následně po prověření v policejních evidencích potvrdilo. Z toho důvodu byl muž převezen na policejní oddělení, kde si ho policisté převzali k dalším úkonům," popsala tisková mluvčí strážníků.

      Druhý případ byl poněkud složitější, kdy strážníci nejprve vyjížděli pro pět koček, které byly nalezeny v sušárně jednoho z Plzeňských domů. 
      "Majitelka koček k poslednímu dni loňského roku dostala výpověď z bytu a spolu se svými  věcmi umístila do uzavřené sušárny v domě do té doby s ní žijících pět koček, jelikož neměla finanční prostředky k jejich umístění do zařízení pro zvířata. Vyzvednout si je chtěla, až si najde nové bydlení," popsala tisková mluvčí strážníků.
      Žena sice kočkám nachystala jídlo i vodu, ale pouze na krátkou dobu a při příjezdu strážníků byla všechny zvířata těžce podvyživená a dehydrovaná. Strážníci je proto převezli do Útulku pro zvířata v nouzi a předali do péče veterinářky.
      "Případ, kde je dáno podezření na porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání omezením výživy zvířat včetně napájení byl předán Odboru životního prostředí Úřadu městského obvodu Plzeň 2 a o věci byla vyrozuměna i Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj. Navíc bylo lustrací zjištěno, že je devětačtyřicetiletá žena, kterou se strážníkům podařilo posléze osobně kontaktovat, v pátrání Policie ČR, takže byla zajištěná žena předána přivolané policejní hlídce," doplnila mluvčí strážníků. 

Foto MP k prvnímu případu

KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.