Foto

Střelba na čerpací stanici v Plzni

Policejní manévry uzavřely okolí Tesca na Rokycanské

20. listopadu 2020 13:24 , aktualizace 13:48

Alkohol Cizinci Krádež Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera večer kolem osmé hodiny došlo ke střelbě mezi čerpací stanicí Benzina a areálem obchodního centra Berounka Park na Rokycanské třídě v Plzni. Na místo okamžitě vyjely všechny dostupné hlídky policie včetně psovoda.
      Po jejich příjezdu se ukázalo, že na čerpací stanici vyrazili dva cizinci krást alkohol, ale jejich počínání zahlédl další zákazník, na krádež upozornil obsluhu a sám začal zloděje pronásledovat. Zloději prchali po technické komunikaci do areálu obchodního centra, kde je muž dostihl. Bohužel jeden z pachatelů začal muže ohrožovat právě ukradenou lahví a chtěl ho s ní udeřit. Muž proto vytáhl svou legálně drženou pistoli a vypálil varovný výstřel do vzduchu. Zloději na muže přestali útočit a opět začali utíkat až k lesu u odbočky na Červený Hrádek, kde zmizeli v porostu.
      Policisté, kteří na místo v krátké době dorazili, zajistili celý prostor a poté, co se jim střelec prokázal jako celník, začali po pachatelích pátrat v lese. Služební pes Fuzzy vypracoval stopu, která policisty přivedla od místa, kde byli pachatelé naposledy spatřeni, až k zaparkovanému vozu, ve kterém seděli dva zadýchaní muži, odpovídající popisu i kamerovým záznamům z pumpy. 
     „Mě nikdo za ukradené šampaňské do vězení nedá,“ začal jeden z mužů špatnou češtinou řvát na policisty, čímž se vlastně sám doznal k tomu, že je pachatel, takže policisté oba muže rovnou sebrali a prohledali. U jednoho z nich byl přitom nalezen nůž. "Následnou lustrací policisté zjistili, že se jedná o cizince ve věku 47 a 34 let. Staršího z cizinců dále vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol. Muž nadýchal přes jedno promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie. 

     Mezitím k Benzině dorazil kompletní výjezd kriminální policie, samozřejmě včetně technika. Kriminalisté ohledali místo činu, provedli fotodokumentaci a zajistili maximální možný počet stop, včetně nábojnice.

     Podle našich informací jsou zadržení cizinci Poláci a na této čerpací stanici nekradli poprvé. Personál opakovaně terorizovali svými nájezdy pro alkohol zdarma a naposledy zde byli před pouhými čtyřmi dny, kdy odcizili pět lahví alkoholu. Kradli ale i na jiných místech v Plzni, například v prodejně Lidl na Lochotíně.
     "Policejní komisař ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže a trestného činu násilí proti úřední osobě," doplnila mluvčí policie.

     Mluvčí Celní správy nám telefonicky potvrdila, že muž, který na čerpací stanici tak pohotově zasáhl, byl skutečně celník, konkrétně ze sekce 03 GŘC Pátrání. Dále uvedla, že vedení celní zprávy velmi oceňuje chování jejich příslušníka, který neváhal a okamžitě vyrazil na pomoc i ve svém volnu, tedy přesně tak, jak mu ukládá zákon. (pozn. red.: Celník, stejně jako policista musí zakročit i v době mimo službu, pokud je ohrožen život, zdraví, svoboda osob či majetek) 
     
Zásah kolegy z Celní správy ústy tiskové mluvčí ocenila i Policie.

Foto Krimi-Plzeň a PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.