Foto Video

Ze žárlivosti rozstřílel hospodu poloautomatickou puškou

Šílený manžel vzal pušku a vyrazil se mstít, do budovy pak vystřílel desítky ran

21. října 2020 17:57 , aktualizace středa 20. ledna 19:36

Napadení Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V noci z neděle na pondělí kolem půl druhé došlo v malé obci u Konstantinových Lázní k nepochopitelné události. Muž vzal svoji legálně drženou zbraň a vyrazil se pomstít místnímu hospodskému. Podle našich informací šlo o poloautomatickou pušku Heckler & Koch, tedy zbraň, která má vzhled vojenské zbraně, tedy útočné pušky, ale na rozdíl od ní není schopná střelby dávkami a střílí pouze v samonabíjecím režimu.

     Podle místních lidí stojí za střelbou žárlivost. "On je tu ve vsi novej, vilu tu koupili nedávno. Hospodskej mu bral za ženou, on se to nějak domákl a ženu seřezal tak, že musela do nemocnice," uvedl nám místní obyvatel. Jenže zhrzenému muži to nestačilo a v noci z neděle na pondělí se vyrazil pomstít i hospodskému.
     "Probudily mě rány, byly to výstřely, to poznám. Napřed byly asi tři, ale pak byly další, celkem jich nakonec bylo snad třicet. Z okna jsem viděl, že se od výstřelů blýská u kostela, takže jsem myslel, že tam blbnou kluci a střílejí z poplašňáků do vzduchu. Jenže ráno jsem se dozvěděl, že je úplně rozstřílená hospoda," popsal nám dnes dopoledne další místní obyvatel s tím, že včera odpoledne do vsi najelo asi deset policejních aut, přivezli zatčeného muže a dělali u něj doma až do večera domovní prohlídku.
     Místní nám dále uvedli, že hospodský naštěstí z místa utekl včas, takže v době střelby v hospodě nebyl. Podle nich měl pak vyzvednout zmlácenou ženu z nemocnice a odjet se s ní schovat někam na penzion. "Ten co střílel byl divnej, chodil často v německých maskáčích a na nich měl válečné vyznamenání železný kříž. Známá ho tu noc po jedné hodině viděla s puškou přes rameno jít zatáčkou od jeho domu k hospodě," popsal další muž.

     Samozřejmě jsme vznesli i dotaz na mluvčí policistů a ta nám událost potvrdila s tím, že šestačtyřicetiletý muž svojí legálně drženou samonabíjecí zbraní opakovaně vystřelil na objekt místního hostince i to, že den před tím došlo ke slovní rozepři mezi zadrženým a jeho manželkou, kterou následně i fyzicky napadl.
     Policejní komisař včerejšího dne zahájil trestní stíhání zadrženého muže, kterého obvinil ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. Státnímu zástupci podal podnět s návrhem na vzetí obviněného do vazby, který soud dnes v odpoledních hodinách akceptoval.


 


     

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.