Foto

Střet hasičů s trolejbusem u Hlavního nádraží

Řidiče trolejbusu zřejmě oslnilo slunce a přehlédl hasiče jedoucí k zásahu

20. srpna 2020 19:26 , aktualizace 20:02

Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus

      Dnes v podvečer po sedmé hodině došlo v centru Plzně v Sirkové ulici ke střetu vozu drážních hasičů a trolejbusu. Bohužel během nehody došlo i ke zranění řidiče trolejbusu a na místo proto krom policistů vyjeli i záchranáři, kteří uvedli: "Z místa střetu jsme transportovali muže narozeného v roce 1994 s lehkým zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň."

      Podle našich informací jeli hasiči se zapnutým zvukovým i světelným signalizačním zařízením k zásahu na hlavní vlakové nádraží, když do nich z boku narazil trolejbus, který vyjížděl ze Šumavské ulice. Řidič trolejbusu uvedl, že hasiče vůbec neviděl a je pravděpodobné, že byl oslněn zapadajícím sluncem. Svědci na místě nám také uvedli, že řidič trolejbusu do křižovatky vjížděl, jakoby hasiče neviděl a zrychloval. Náraz do nástavby cisternu hasičů odhodil do vedlejšího pruhu.

     Veškeré okolnosti i celý průběh nehody na místě šetří policisté. Škoda na obou vozidlech dosáhne zřejmě několika milionů korun. Nehoda částečně blokuje křižovatku Americké a Sirkové ulice, místo je ale s opatrností průjezdné.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.